90 lat Zespłu Szkół w Wyczółkach

0
283

w9_x484

Piękny jubileusz obchodził Zespół Szkół w Wyczółkach. 6 listopada mury szkoły zgromadziły wielu znamienitych gości, którzy razem ze społecznością szkolną świętowali w tym wyjątkowym dniu 90-lecie istnienia placówki. W uroczystości udział wziął między innymi Tadeusz Koryś, starosta sochaczewski.

Obchody jubileuszowe rozpoczęła msza święta, po której wszyscy przybyli do szkoły. Wielkie szkolne święto rozpoczęło się od odsłonięcia tablicy upamiętniającej budowę szkoły w 1934 r. Do dziś budynek ten jest częścią placówki.

Uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów przyświecały słowa Jana Pawła II „Pamięć o przyszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”. Programem artystycznym, poświęconym historii szkoły i historii Polski, łączącym przeszłość z teraźniejszością, uczniowie oddali cześć przeszłości szkoły, zabierając wszystkich w sentymentalną podróż.

Po zakończeniu programu przyszedł czas na gratulacje, podziękowania i życzenia. Starosta Tadeusz Koryś, dziękując za piękną uroczystość, wręczył dyrektor Alicji Gałaj pamiątkowy grawerowany drzewiec, dodając, że upominek Starostwo Powiatowe przekazało wcześniej, a był to trójdzielny parawan, który szkoła wykorzystała do przygotowania specjalnie na tę okazję wystawy fotograficznej prezentującej dzieje szkoły. – Dziękuję za rozsławianie powiatu sochaczewskiego, za wychowanie oraz edukację wielu pokoleń dzieci i młodzieży, a także dobre przygotowanie ich do dalszej drogi życiowej. Gronu pedagogicznemu życzę zaangażowania i niesłabnącego zapału, które z pewnością zaowocują dalszym rozwojem szkoły otwartej na marzenia i potrzeby uczniów. Uczniom życzę, by, budując swoją przyszłość, z entuzjazmem i radością odkrywali tajniki wiedzy. Całej społeczności szkolnej zaś chciałbym złożyć życzenia dalszych sukcesów, wspaniałych osiągnięć i kolejnych pięknych jubileuszy – mówił starosta T. Koryś.

Jubileusz 90-lecia szkoły w Wyczółkach został doceniony również przez władze województwa mazowieckiego. Zarząd Województwa Mazowieckiego na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem uhonorował szkołę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”, który przyznawany jest wyjątkowym jednostkom, organizacjom i instytucjom z Mazowsza za działalność na rzecz jego rozwoju. Medal oraz dyplomy z wyrazami uznania za kształtowanie oświaty w województwie dla dyrektor i nauczycieli wręczył Adam Orliński, radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Zabierający głos goście gratulowali szkolnej społeczności wspaniałego jubileuszu, składali najlepsze życzenia na przyszłość i zgodnie mówili o wielkiej roli szkoły w życiu człowieka, a także zasługach ludzi, którzy ją tworzyli i tworzą. Z sentymentem wspominali dawne dzieje i cieszyli się z obecnego kształtu placówki.

Na zakończenie słodką niespodziankę przygotowali rodzice. Do sali wjechały dwa wspaniałe torty upieczone przez jedną z mam.

W uroczystości wzięli udział: Anna Maliszewska, reprezentująca Kuratorium Oświaty w Warszawie, przedstawiciele samorządów gminy Sochaczew i Nowa Sucha wraz z wójtem Mirosławem Orlińskim i wójtem Maciejem Mońką, samorządowcy, przedstawiciele instytucji oświatowych, Krzysztof Wasilewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, strażacy z OSP w Wyczółkach, byli dyrektorzy szkoły w Wyczółkach oraz obecni dyrektorzy okolicznych szkół.

 

ikonka Starostwo