Adoptuj przyjaciela ze schroniska Azorek

0
38

Wspólnie z wolontariuszami prowadzimy akcję mającą na celu poszukiwanie nowych domów dla podopiecznych schroniska Azorek. Apelujemy, nie kupujcie rasowych psów, ale dajcie kochający dom mądrym i wiernym kundelkom. Poniżej prezentujemy kilka z nich, które czekają na swoich nowych właścicieli.

Szczegółowe informacje na temat prezentowanych psów i procedury adopcyjnej można uzyskać pod numerami telefonów: 505-110-564, 737-636-273. Zachęcamy też do odwiedzania fanpaga Azorka prowadzonego na facebooku: www.facebook.com/schroniskoazorek

Daffy

Daffy bardzo kocha człowieka i okazuje tą miłość całą sobą, od pyszczka po czubek ogonka. Uwielbia głaskanie i rozdaje buziaczki. To młodziutka suczka, ma ok. 2 lat. Żywiołowa i energiczna, najlepiej jakby znalazła dom z dużym ogrodem, lub aktywnych właścicieli, którzy zapewnią regularne, dłuższe spacery. Idealny psiak dla miłośników sportu, idealny towarzysz na przykład do wspólnego biegania. Może zamieszkać w domu, w którym są dzieci. Bez żadnego problemu akceptuje inne psy, natomiast nie akceptuje kotów i innych zwierząt, typu kury, kaczki itp. Potrafi chodzić na smyczy. Jest średnia, sięga do kolana. Wysterylizowana, zaszczepiona i zachipowana.

Lucek

To starszy psiak, ma ok. 10 lat. Taka grubiutka „paróweczka” na króciutkich łapkach. Na wysokość sięga niewiele ponad kostkę. Spokojny, bardzo zrównoważony i łagodny. W jego oczach widać prawdziwą psią mądrość i doświadczenie. Bardzo lubi być głaskany, jest przy tym kochany, bardzo delikatny, nie narzuca się. Bez problemu dogada się z innymi psami, w schronisku jest na dużym wybiegu i zarówno sunie jak i psy, starsze i młodsze akceptuje i bardzo lubi. Co więcej, jest przewodnikiem stada i młode psiaki uczą się od niego. Na koty nie zwraca uwagi. Jest wysterylizowany, zaszczepiony i zachipowany.

Frugo

Został zabrany spod szpitala, gdzie koczował przez prawie dwa miesiące. Spał pod drzwiami szpitala, a w dzień żebrał o jedzenie. Najprawdopodobniej czekał na swojego pana lub panią, którzy nigdy już do niego nie wrócili. Pomimo wszystko jest bardzo radosnym psem, bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem, o który zabiega przez schroniskowe kraty. Kontaktowy, łagodny, uwielbia głaskanie. Spokojnie może zamieszkać z rodziną, w której są dzieci. Na spacerze ciekawy świata, ładnie chodzi na smyczy. Frugo jest młodziutki, ma ok. 3 lat. Niewielki, sięga do połowy łydki. Wykastrowany, zaszczepiony, zachipowany.

Aria

Jest jeszcze psim dzieckiem, ma ok. 9, 10 miesięcy. Jak to dzieciak jest bardzo ciekawa świata, wesoła i żywiołowa. Niestety swoje dzieciństwo spędza w schronisku, gdyż została porzucona przez człowieka. Sunia kocha ludzi, uwielbia się przytulać i być głaskana. Wchodzi na kolana i nie chce zejść, bardzo chce żeby ją zabrać do domku. Aria jest łagodna, dogaduje się z innymi psami. Potrafi chodzić na smyczy. Sięga pod kolano i jest bardzo drobnej budowy. Sunia jest wysterylizowana, zaszczepiona i zachipowa

Figa

To już staruszka. Miała ciężkie życie. Uwiązana ciężkim łańcuchem do budy, rodziła szczeniaki, w zamian dostając zlewki do jedzenia. Nikt jej nie kochał, nikt nigdy nie dał jej odrobiny ciepła. Kiedy przestała być potrzebna, trafiła do schroniska. Teraz jest już starą sunią, której nikt nie chce. A ona tak strasznie chciałaby jeszcze nacieszyć się życiem . Na spacerach tarza się w trawie, ciesząc się jak szczeniak i wystawiając brzuszek do drapania. Nie zasłużyła sobie niczym na los, który ją spotkał. Figa ma ok. 12 lat, jest większą sunią, sięgającą ciut za kolano, ma w sobie odrobinę owczarka. Jest bardzo łagodna, spokojna, grzeczna. Kocha ludzi i akceptuje inne psy i koty. Potrafi chodzić na smyczy. Zaszczepiona, zachipowana i wysterylizowana.

Lola

Lola trafiła do schroniska, po tym jak jej pani ciężko, nieuleczalnie zachorowała i nie mogła się już nią zajmować. Sunia ma ok. 2 lat, a była u niej od szczeniaka. Jest mieszańcem amstaffa z labradorem. Lola jest przerażona sytuacją w jakiej się znalazła. Sunia ma początki depresji. Strasznie cierpi po rozstaniu z ukochaną panią. Sunia potrzebuje spokojnego i doświadczonego domu, gdzie będzie miała zapewnioną pomoc behawiorysty.

Krakers

Psiak do kochania i przytulania, prawdziwy przyjaciel. Spokojny i łagodny, szuka kontaktu z człowiekiem. Krakers jest średnim psiakiem, sięga do kolan, ma ok. 6 lat. Może zamieszkać w domu, w którym są dzieci, bardzo je lubi. Spokojnie może też zamieszkać w domu z innym psem, dogaduje się zarówno z samcami jak i suczkami. Do kotów w schronisku nie przejawia agresji. Potrafi chodzić na smyczy i uwielbia głaskanie. Jest zaszczepiony, wykastrowany i zachipowany.