Adoptuj przyjaciela ze schroniska

0
126

Byłe miejskie schronisko „Azorek”, znajdujące się w Kożuszkach Parcel, jest w trakcie wygaszania, które potrwa kilka miesięcy. W ochronce wciąż przebywa blisko 70 psów. Wspólnie z wolontariuszami prowadzimy akcję mającą na celu poszukiwanie nowych domów dla podopiecznych „Azorka”. Apelujemy, nie kupujcie rasowych psów, ale dajcie dom mądrym i wiernym kundelkom. Poniżej prezentujemy kilka psiaków czekających na swoich nowych właścicieli.

Hasan

Hasan
To przepiękny duży pies w typie owczarka, w wieku ok. 7, 8 lat. Maksymalnie skoncentrowany na człowieku, bardzo inteligentny, posłuszny i ułożony. Pięknie chodzi na smyczy przy nodze człowieka, reaguje na komendy. Hasan nie wykazuje agresji w stosunku do innych psów, na spacerze był z młodziutką sunią i ze stoickim spokojem zniósł jej szczeniackie wygłupy i zaczepki. Wolontariusze ze schroniska szukają dla niego domu, gdzie pies jest traktowany jak członek rodziny. Hasan jest zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany.

Frugo

Frugo
Frugo jest bardzo radosnym psem, bardzo spragnionym kontaktu z człowiekiem, o co zabiega przez schroniskowe kraty. Bardzo kontaktowy, łagodny, uwielbia głaskanie. Spokojnie może zamieszkać z rodziną, w której są dzieci. Na spacerze ciekawy świata, ładnie chodzi na smyczy. Akceptuje wszystkie psy, sunie i samce. Powinien zaakceptować kota. Frugo to młodziutki pies, ma ok. 3 lat. Niewielki, sięga do połowy łydki. Jest wykastrowany, zaszczepiony, zachipowany.

Tajson

Tajson
To   największy przytulak w schronisku. Pomimo że spędził sześć lat w „Azorku”, pierwsze co robi na spacerze to przytula się do ludzi tak mocno, że serce pęka. Tajson bardzo potrzebuje miłości swojego pana. Jest spokojnym, bardzo łagodnym psiakiem. Bez żadnego problemu dogaduje się z innymi psami i z kotami. Na smyczy bardzo dobrze sobie radzi. Ma ok. 7, 8 lat. Jest mały, sięga do połowy łydki, waży ok. 10 kg. Jest zaszczepiony i zachipowany.

Żabcia
Jest mała i delikatna, może dlatego trudno jej było odnaleźć się w schroniskowej rzeczywistości. Gdy trafiła do „Azorka” bała się i nie wychodziła z budy. Cierpliwość sprawiła, że Żabka pięknie się otworzyła na świat i człowieka, i teraz jest pierwsza, żeby zabrać ją na spacerek. Suczka bardzo ładnie chodzi na smyczy i wygląda na to, że kiedyś musiała mieszkać w domu razem z człowiekiem. Ma ok. 3, 4 lat, jest mała, sięga niewiele ponad kostkę. Bez problemu akceptuje inne psy i powinna dogadać się z kotem. Żabka jest wysterylizowana, zaszczepiona i zachipowana.

 

Pako

Pako
Na swój nowy dom czeka już w schronisku ponad trzy lata. Na spacerach jest energiczny, wesoły, maksymalnie korzysta z każdej chwili wolności i kontaktu z człowiekiem. Pako to duży psiak w typie labradora. Jest bardzo ufny, spragniony kontaktu z człowiekiem, bardzo łagodny w stosunku do dorosłych i dzieci. Akceptuje suczki, w stosunku do samców bywa z kolei dominujący. Nie akceptuje kotów. Pako jest bardzo żywiołowym i silnym psem. Najlepszy byłby dla niego dom z ogrodem. Ma ok. 7, 8 lat. Jest zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany.

Roxy

Roxy
To śliczna, młodziutka sunia, wpatrzona w człowieka jak w obrazek. Cały czas upomina się o uwagę, głaskanie i pieszczoty. Ma w sobie potencjał, jest bystra i szybko się uczy. Na spacerach energiczna i wesoła, reaguje na to, co mówi do niej człowiek. Z pewnością będzie cudownym, wiernym przyjacielem swojego człowieka. Roxy ma ok. 2, 3 lat, sięga do kolan. Akceptuje inne psy. Jest wysterylizowana, zaszczepiona i zachipowana.

 

Schronisko „Azorek” podczas adopcji pobiera następujące opłaty: 60 zł za sunię wysterylizowaną oraz 40 zł za psa po kastracji. Szczegółowe informacje na temat prezentowanych psów i procedury adopcyjnej można uzyskać pod numerami telefonów: 505-110-564, 737-636-273. Zachęcamy też do odwiedzania fanpaga Azorka prowadzonego na Facebooku: www.facebook.com/schroniskoazorek