Akademia Piłkarska Sochaczew 2007/2008

0
78

Bardzo intensywny weekend naszej ekipy!

Z samego rana nasza drużyna z rocznika 2007 zaczęła rywalizację w ostatnim turnieju ORLEN Ligi U-11.

Pojechaliśmy w zaledwie 7-osobowym składzie (bez rezerwowych), co na pewno przełożyło się na wyniki.

Przegraliśmy dwa spotkania, jedno zaś wygraliśmy, dzięki czemu utrzymaliśmy się w grupie Złotej.

WYNIKI:
AP Sochaczew – Kasztelan Białe Błoto 2:7
AP Sochaczew – Stoczniowiec Płock 0:5
AP Sochaczew – Mazur Gostynin 3:0

W samo południe swoje dwudniowe zmagania kończyła drużyna U-10 w turnieju Wicher CUP 2018 w Kobyłce. Wczoraj na 7 spotkań wygraliśmy 3, zremisowaliśmy 4. Wygrana z Lechem Poznań, który ostatecznie wygrał cały turniej i awans do dalszych gier z drugiego miejsca to duży sukces naszej drużyny.

Dzisiaj było gorzej, przeplataliśmy dobre spotkania słabymi. W grupie C zajęliśmy 3. miejsce, co dało nam udział w tzw. Lidze Europy. Po porażce z Żyrardowem 0:2, wygraliśmy ze zwycięzcą grupy TEAM Baltica 2:0. Niestety Jagiellonia Białystok w ostatnich sekundach straciła gola z Żyrardowem, remisując 1:1, co pozbawiło nas szansy gry w najlepszej ósemce turnieju. Tym samym TEAM Baltica i AP Żyrardów awansowali do Ligi Mistrzów, a nam i Jagiellonii na pocieszenie pozostała Liga Europy.

W ostatecznej rywalizacji grając mecz po meczu przegraliśmy z drużyną FA Dainava Alytus (Litwa) 0:3. W małym półfinale trafiliśmy na ekipę Widzewa Łódź, który zagrał ambitnie do końca strzelając nam bramkę w końcówce spotkania. Przegraliśmy w karnych i o 7. miejsce spotkaliśmy się ponownie z naszym grupowym rywalem, czyli Wisłą Płock. Ten mecz wygraliśmy 3:0.

W całym dwudniowym turnieju rozegraliśmy 11 spotkań. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w piątek większość naszych piłkarzy brała udział w Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków, to zmęczenie w dniu dzisiejszym nie mogło dziwić. Mimo to jesteśmy zadowoleni z tego co osiągnęliśmy. Na pewno wywieźliśmy niesamowity bagaż doświadczeń z tego turnieju, a rywalizacja z tak renomowanymi ekipami daje niezwykłą satysfakcję.

Na koniec chcielibyśmy pochwalić fantastyczną organizację turnieju w Kobyłce – czapki z głów. Dziękujemy klubowi MKS Wicher Kobyłka za zaproszenie i do zobaczenia w przyszłości ! ⚽⚽????