Akcje kryptowalut spadają wraz z pogłębianiem się kryzysu Silvergate

6 marca (Reuters) – Akcje spółek powiązanych z kryptowalutami spadły w poniedziałek w handlu przedsesyjnym po wątpliwościach co do zdolności Silvergate Capital Corp (SI.N) do utrzymania rentowności swojej działalności w sieci płatności kryptowalutowych.

Bank skoncentrowany na aktywach cyfrowych powiedział późno w piątek, że podjął „decyzję opartą na ryzyku” o zamknięciu Silvergate Exchange Network (SEN).

Akcje banku z siedzibą w La Jolla w Kalifornii spadły o ponad 4% w obrocie przedrynkowym, podczas gdy kryptowalutowy bank Signature Bank (SBNY.O) spadł o 3%. Giełda kryptowalut Coinbase Global (COIN.O) i producent maszyn do kopania BTC Ebang International spadły po 1%.

„Rynek kryptowalut zareagował na negatywne wieści z Silvergate Bank, gdzie zarówno Bitcoin, jak i Ethereum spadły o około 4,8% w ciągu tygodnia” – napisali analitycy z domu maklerskiego Bernstein w notatce handlowej.

Kilku gigantów kryptograficznych, w tym Coinbase Global i Galaxy Digital, zrezygnowało z Silvergate jako swojego partnera bankowego po tym, jak ostatni wniosek pożyczkodawcy wzbudził wątpliwości co do jego zdolności do kontynuowania działalności.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Akcje Silvergate osiągnęły w piątek rekordowo niski poziom 4,86 ​​USD, tracąc prawie 98% swojej wartości od rekordowego zamknięcia w listopadzie 2021 r. i usuwając ponad 7 miliardów USD z kapitalizacji rynkowej firmy.

Firma walczy o utrzymanie się na rynku od czasu upadku giełdy kryptowalut Sama Bankmana-Frieda, FTX, w listopadzie, co skłoniło inwestorów do wycofania 8 miliardów dolarów depozytów z banku w ciągu ostatnich trzech miesięcy roku.

Silvergate odnotowało w czwartym kwartale stratę netto w wysokości 1 miliarda dolarów.

Sprawozdania Manya Saini w Bangalore; Zdjęcia autorstwa Anila de Silvy

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Przedstawiciel Adam Schiff ogłosił swój start w Senacie USA w Kalifornii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *