Akcje rosną o 8% na sprzedaży soków AI, wynika z lepszych prognoz Microsoftu

25 kwietnia (Reuters) – Microsoft Corp (MSFT.O) pokonał we wtorek Wall Street kwartalnymi przychodami i zyskami, napędzanymi wzrostem w firmach zajmujących się przetwarzaniem w chmurze i oprogramowaniem biurowym, które według Microsoftu zwiększyły sprzedaż produktów sztucznej inteligencji.

Prognozowane przez firmę przychody w jej kluczowych segmentach na bieżący kwartał będą zgodne z celami Wall Street lub najwyższe.

Akcje wzrosły o 8,3% w obrocie posprzedażowym po tym, jak firma Microsoft z siedzibą w Redmond w stanie Waszyngton odnotowała zysk w trzecim kwartale fiskalnym w wysokości 2,45 USD za akcję, pokonując szacunki Wall Street na poziomie 2,23 USD i wzrost o 10%, zgodnie z danymi Refinitiv. Kwartał zeszłego roku.

W regularnych transakcjach obawy o zyski spowodowały spadek Microsoftu o 2,2%, co było największym hamulcem dla S&P 500 przed wtorkowym raportem.

Według Refinitiv przychody wzrosły o 7% do 52,9 mld USD w kwartale zakończonym w marcu, pokonując średnie szacunki analityków na poziomie 51,02 mld USD. Większość sprzedaży Microsoftu nadal pochodzi ze sprzedaży oprogramowania i usług przetwarzania w chmurze klientom.

Ale w tym roku firma trafiła na pierwsze strony gazet dzięki partnerstwu z twórcą ChatGPT OpenAI i ulepszeniu wyszukiwarki Bing o technologię sztucznej inteligencji.

Zgodnie z konsensusem 23 analityków ankietowanych przez Visible Alpha, wzrost Microsoftu w biznesie chmurowym Azure wyniósł 27% w ostatnim kwartale, pokonując oczekiwania analityków co do wzrostu na poziomie 26,6%.

Dyrektor naczelny Satya Nadella powiedział inwestorom podczas telekonferencji, że firma ma ponad 2500 klientów usług Azure-OpenAI i wdraża funkcje oparte na sztucznej inteligencji w szerokiej gamie produktów.

Bing, długo działająca wyszukiwarka Google, ma 100 milionów użytkowników dziennie, a liczba pobrań wzrosła od czasu dodania funkcji AI, powiedział Nadella.

Według Refinitiv, Microsoft prognozuje przychody w wysokości 23,6-23,9 miliarda dolarów w jednostce Intelligence Cloud na bieżący kwartał, czwarty rok podatkowy, w porównaniu do średniego celu Wall Street na poziomie 23,8 miliarda dolarów.

READ  Aaron Rodgers i Jets mieli wielkie marzenia, a teraz zaczyna się wycieczka na Super Bowl

Odnotował przychody w segmencie komputerów osobistych w wysokości 13,35-13,75 miliardów dolarów, czyli więcej niż szacunki Wall Street na poziomie 13,2 miliardów dolarów. Segment produktywności i procesów biznesowych, który obejmuje biura, wygenerował przychody w wysokości 17,9-18,2 mld USD, pokonując średni cel analityków wynoszący 17,8 mld USD.

Analitycy spodziewali się, że ponure perspektywy gospodarcze uderzą w biznes Windows Microsoftu, który w dużym stopniu zależy od sprzedaży komputerów PC, która spadła w ostatnich kwartałach. Według danych Refinitiv spadek sprzedaży w tym segmencie był mniejszy niż oczekiwali analitycy, a Microsoft odnotował przychody w wysokości 13,3 mld USD w porównaniu z szacunkami analityków na poziomie 12,19 mld USD.

Dział produktywności firmy, który obejmuje sprzedaż reklam dla oprogramowania biurowego i platformy społecznościowej LinkedIn, przekroczył oczekiwania analityków, osiągając 17,5 miliarda dolarów przychodu i 16,99 miliarda dolarów przychodu, według Refinitiv.

Według danych Refinitiv, całkowity przychód jednostki chmurowej firmy, która obejmuje platformę Azure i inne usługi, wyniósł 22,1 miliarda dolarów, co oznacza nieznaczny wzrost z 21,85 miliarda dolarów.

Alphabet Inc (GOOGL.O), która również prowadzi duży biznes w chmurze, odnotowała dobre wyniki we wtorek, wysyłając swoje akcje w górę o 2,4% po dzwonku. Te wyniki i Microsoft pomogły, aby akcje Amazon.com Inc (AMZN.O), innego dużego operatora chmury, wzrosły o 4,8% w handlu poza godzinami pracy.

Yuvraj Malik relacjonuje w Bangalore; Montaż przez Davida Gregory’ego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Rynki azjatyckie w większości spadały, ponieważ bank centralny ostrzegł przed ryzykiem recesji napędzanej kryzysem bankowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *