Aktualizacja Tamar Hamlin: nie śpi i trzyma się za ręce z rodziną, agent mówi CNN kilka dni po zawale serca w meczu NFLCNN

Gracz Buffalo Billsa Tamara Hamlin Cincinnati nie śpi w szpitalu, powiedział jego agent i kolega z drużyny w czwartek rano. Natychmiastowa ulga i szczęście od kibiców z całego kraju trzy dni po sportowym ataku serca 24-latka.

Hamlin, nieświadomy Nie spał i trzymał się za ręce z rodziną w szpitalu, kiedy został przyjęty, jego agent Ron Butler powiedział CNN.

„Nasz chłopiec ma się świetnie, jest przytomny i wykazuje oznaki poprawy. Dzięki Bogu” – powiedział Cornerback Bills, Kyre Elam, jeden z kolegów z drużyny Hamlina. Tweetowane Czwartkowy poranek.

Śledź aktualizacje na żywo

Hamlin wykazał „znaczącą poprawę” w ciągu ostatniego dnia i wydaje się, że jest „neurologicznie nienaruszony”, powiedział Bills osobno w czwartek rano.

„Według lekarzy opiekujących się Tamar Hamlin w Centrum Medycznym Uniwersytetu Cincinnati, Tamar wykazała znaczną poprawę w ciągu ostatnich 24 godzin. Rachunki na Twitterze. „Chociaż nadal jest krytycznie chory, wydaje się, że neurologicznie jest nienaruszony. Jego płuca nadal się goją, a on robi stałe postępy.

„Jesteśmy wdzięczni za miłość i wsparcie, które otrzymaliśmy”.

Dalsze szczegóły dotyczące stanu Hamlina i tego, jak udowodnił, że jest zdrowy neurologicznie, nie zostały natychmiast ujawnione przez zespół, ponieważ kibice w całym kraju czekają na aktualizacje jego zdrowia, a gracze NFL rozważają emocjonalny powrót na boisko w ten weekend.

Hamlin załamał się w pierwszej kwarcie poniedziałkowego meczu Bills przeciwko gospodarzowi Cincinnati Bengals, szokując wypełniony stadion i powodując przełożenie meczu – rzadkie posunięcie w lidze, w której z natury brutalna gra zwykle jest wznawiana. Urazy na boisku. Nawet gdy wszystkie 32 drużyny przygotowują się do swoich ostatnich zaplanowanych meczów sezonu regularnego w tę sobotę i niedzielę – zakończonych zwycięstwem 7-3 nad Bengalami – NFL jeszcze nie ogłosiło, czy weźmie udział w tych rozgrywkach.

Gracze z NFL zostali wysłani Tweety z Uroczystość W czwartek pojawiła się wiadomość, że Hamlin był ostrożny. Wcześniej inny gracz NFL i przyjaciel Hamlina z dzieciństwa powiedział, że „nie mam wątpliwości”, że Hamlin wyzdrowieje.

Bezpieczeństwo Indianapolis Colts Rodney Thomas II udał się prosto do szpitala w Cincinnati, gdzie jego 24-letni przyjaciel stracił przytomność po upadku na boisku podczas poniedziałkowego meczu z Cincinnati Bengals. „Wiedziałem, że mnie słyszy” – powiedział Thomas dziennikarzom w środę, trzymając Hamlina za rękę. „Nieważne, że mnie nie zapyta. Powiedziałem, co miałem do powiedzenia”.

„Zasadniczo (powiedziałem) kocham go, mam go, zobaczę go za chwilę” – powiedział Thomas w „CNN This Morning” w czwartek, kiedy rozeszła się wiadomość, że Hamlin się obudził.

Po zobaczeniu, co stało się z Hamlinem, niektórzy gracze najwyraźniej oceniają, że są gotowi do gry w ten weekend. Nadal nie jest jasne, co spowodowało Hamlina zawał sercaLiga zbada, co do tego doprowadziło, powiedział w środę dyrektor medyczny NFL, dr Alan Sills.

Rozgrywający Bengals Joe Burrow „chce zagrać” w niedzielny mecz Bengals-Ravens, ale inni nie mogą, powiedział dziennikarzom w środę.

„Gdybyś głosował w szatni, jestem pewien, że byłby to głos mieszany” – powiedział Burrow. „Osobiście uważam, że ciężko jest grać… powrót do normalności tak szybko, jak to możliwe, to sposób, w jaki osobiście radzę sobie z takimi rzeczami. Ale… każdy ma inny sposób radzenia sobie z tym.

Rachunki zaplanowano gościć Patriotów w niedzielę W środę wrócił do pracy Spotkania i pierwszy trening w tygodniu odbędą się w czwartek. Gracze byli zachęceni i wzruszeni, gdy ojciec Hamlina, Mario Hamlin, przeprowadził w środę rozmowę Zoom z drużyną i powiedział, że jego syn robi postępy, powiedział CNN źródło organizacji Bills.

Thomas, którego Colts gości Teksańczyków w niedzielę, powiedział, że każda drużyna „musi mieć nadzieję, że wszyscy podejmą najlepszą decyzję, idąc naprzód, niezależnie od tego, czy gra, czy nie”.

„Jeśli chodzi o graczy… ogólnie na świecie, wszyscy jesteśmy teraz w jednym uderzeniu serca… wszyscy czekają, aż Damar będzie zdrowy” – powiedział Thomas w czwartek CNN.

Hamlin i Thomas, którzy byli bliskimi przyjaciółmi jako koledzy z liceum w Pittsburghu, rozmawiali w poniedziałek przed upadkiem Hamlina. Thomas powiedział w środę, że spotkanie z przyjacielem po incydencie z Cam „uspokoiło mnie”. „Dzięki temu podróż do domu była o wiele łatwiejsza. Mogę iść do domu i wiedzieć, że będzie hetero. Mam go. Wszyscy go dostaliśmy. Wszyscy są za nim.

Od czasu hospitalizacji Hamlin otrzymał ogólnokrajowe wsparcie od fanów i graczy różnych dyscyplin sportowych, w tym darowiznę w wysokości ponad 7 milionów dolarów na zbiórkę zabawek jego fundacji. GoFundMe Od czwartku rano. Wielu sportowców to numer Hamlina. 3 lub w jego koszulce, podczas gdy drużyny uhonorowały go wiadomościami Jumbotron i pokazami świetlnymi na swoich stadionach.

Na około sześć minut przed końcem pierwszej kwarty poniedziałkowego meczu Hamlin upadł wkrótce po uderzeniu przez odbierającego Bengals, który minął Hamlina, gdy ten zbliżał się do ataku. Hamlin wstał, wciąż przekręcając słuchawkę na ziemię – ale w ciągu kilku sekund upadł i leżał bez ruchu.

Jego tętno zostało przywrócone na boisku, powiedział Bills powiedział, zanim został zabrany ze stadionu karetką, na oczach zszokowanych i wzruszonych piłkarzy i kibiców. Hamlin był podłączony do respiratora i został „obrócony na brzuch” w szpitalu, aby złagodzić niektóre komplikacje związane z jego płucami, powiedział we wtorek CNN jego wujek Dorian Glenn.

Za każdym razem, gdy zawodnik jest usuwany z boiska, NFL i jego eksperci medyczni przeprowadzają szczegółową analizę tego, co się stało, wyjaśnił Sills w rozmowie telefonicznej z reporterami w środę. Badają również rolę odgrywaną przez sprzęt bezpieczeństwa, powiedział.

W niektórych przypadkach zespół medyczny nie może ustalić, co jest przyczyną problemu, powiedział Sills.

Lekarz wysunął teorię, że zatrzymanie akcji serca mogło być spowodowane przez commotiocardis, silny wstrząs w klatce piersiowej, który zakłóca ładunek elektryczny serca, powodując niebezpieczne migotanie.

„Musisz zadać odpowiedni rodzaj ciosu we właściwe miejsce w klatce piersiowej z odpowiednią siłą we właściwym czasie w tym cyklu serca. Tak więc wiele rzeczy musi się ułożyć, aby tak się stało” – powiedział, podkreślając, że chociaż jest to możliwe, śledczy rozważą wszystkie opcje.

Sills przypisał „transformacyjną reakcję” personelu medycznego, kiedy Hamlin upadł, „60-minutowemu spotkaniu” między zespołami medycznymi a przedstawicielami NFL przed każdym meczem. Podczas spotkania zespoły identyfikują lokalizację sprzętu medycznego i pobliskie ośrodki medyczne oraz ustalają hierarchię dowodzenia na wypadek nagłego wypadku, w tym zatrzymania krążenia.

Upadek Hamlina to ostatnia z serii niedawnych tragedii, które dotknęły społeczność Buffalo i jej ukochaną drużynę piłkarską. Masowe strzelaniny na tle rasistowskim i A Historyczna zamieć Zostawił to Zginęło co najmniej 41 osób w hrabstwie Erie w stanie Nowy Jork.

Wysoki rangą urzędnik w organizacji Bills powiedział Coy Wire z CNN, że zalali się łzami i szlochali po wtorkowych całodniowych spotkaniach.

Seria ciężkich ciosów dla Buffalo nawarstwiła się emocjonalnie w firmie, a zespół starał się pozostać silny dla miasta, podało źródło.

Napastnik hokejowy Buffalo Sabres, Tage Thompson, wystąpił we wtorek wieczorem jako „blask nadziei” w czasie, gdy drużyna potrzebowała inspiracji, podało źródło.

Koszulka Hamlina nr. 3 był powracającym tematem w całej grze rozegranej 3 stycznia. Trzy gole Thompsona w dogrywce dały Sabres zwycięstwo. To był trzeci hat-trick Thompsona w sezonie, a jego trzeci gol padł przypadkiem w trzeciej minucie dogrywki.

Sabres nosili także przed meczem koszulki „Love for 3” na cześć Hamlina.

Korekta: We wcześniejszej wersji tej historii błędnie zapisano imię agenta Hamlina, Rona Butlera.

READ  Terapia sierpowatokrwinkowa przynosi mieszankę niepokoju i nadziei

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *