„Aktywne Witaminki” wśród zwycięzców

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżycach odniosła wielki sukces. Zespół „Aktywne Witaminki” – uczniowie z klasy II i klasy III odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie: Zdrowo jem, więcej wiem! zorganizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser Dudy.

Zespół rywalizował w kategorii kl. II – III i zajął I miejsce w etapie JESIEŃ, II miejsce      w etapie WIOSNA oraz II miejsce w klasyfikacji GRAND PRIX. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ do projektu zgłosiło się ponad 1 800 zespołów z całej Polski. Wszelkie działania naszego zespołu zostały docenione i wysoko ocenione przez sędziów, co przełożyło się na tak wysoki wynik.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na forum społeczności szkolnej 8 października 2019 r. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Krystyna Wilczek. W słowach skierowanych do laureatów i opiekuna zespołu, dziękowała za propagowanie zdrowego stylu życia. Podkreśliła znaczenie przedsięwzięcia, które doskonale wpisuje się w priorytety naszej szkoły, wyraziła duże uznanie dla podejmowanych działań. Zwróciła uwagę na potrzebę kontynuacji programu. Pogratulowała nagrodzonym i odczytała Listy Gratulacyjne od Fundacji Banku Ochrony Środowiska skierowane do uczestników i dyrekcji szkoły.

Następnie, laureaci z radością odbierali NAGRODY – zestawy do malowania, bambusowe piórniki z wyposażeniem, opaski odblaskowe, dyplomy uznania. Była również nagroda dla szkoły – tunel do zajęć ruchowych oraz nagroda dla opiekuna – kindle paperwhite.

Koordynator projektu serdecznie podziękowała wszystkim zaangażowanym, gratulowała uczniom, rodzicom, opiekunom. Życzyła, by zdobyta wiedza i prawidłowe nawyki żywieniowe przynosiły jak najlepsze efekty.

Opiekun Zespołu – Małgorzata Orzeszek

.