Aktywni na zawodach…

0
21

 

Miting w Łodzi – solidna lekcja. Klubowe debiuty

22 czerwca 2019 roku na obiekcie lekkoatletycznym łódzkiego AZS odbył się III Miting Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiejatletyki. W zawodach wystartowało 7 dziewczyn z KM Aktywni Sochaczew. Były to zawody pełne debiutów w „nowych” dyscyplinach lekkoatletycznych, padła też jedna życiówka.

Hmm….. długo zastanawiałem się od czego zacząć relację z dzisiejszych zawodów. Dziewczyny robią spore postępy i biorąc pod uwagę wszelkie inne wakacyjne zawirowania naprawdę dają z siebie max. Po zastanowieniu, zacznę od ostatniej rozgrywanej konkurencji 1500 metrów przeszkody kobiet. Bieg ten był klubowym debiutem. W 10 letniej historii klubu Weronika Lewandowska wystartowała w tej konkurencji jako pierwsza. Po biegu była totalnie wyczerpana i cyt. „…nigdy więcej” – to można go uznać za udany. Wynikiem 5:50:00 nabiegała 4 klasę sportową, pokonała kilka starszych rywalek. Ostatecznie była 6. Ale jest jedna rzecz która mnie trenera cieszy najbardziej. Wypełniła  jako jedyna z klubu minimum na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Czy na nią pojedzie, czy gdzieś w Polsce ktoś do 30 czerwca (termin wypełniania minimów) pobiegnie szybciej – okaże się niebawem. W chwili obecnej jest w 24 najlepszych dziewcząt na dystansie 1500 przeszkody w Polsce z prawem startu na OOM. Historia klubu tworzyła się na trójskoku. Tu wystartowały również jako pierwsze Justyna Karczewska i Kinga Burzyńska. W tym roku dziewczyny zaczęły konkretniejszą pracę nad skokami. Na efekty będzie trzeba poczekać jeszcze trochę. Faktem jest że szlaki zostały przetarte. Kinga najdłuższym swoim skokiem 9.88 zajęła 7 lokatę. Pech towarzyszył Justynie po trzech nieudanych próbach „spalone” – odpadła z konkursu. U dziewczyn widać naprawdę ogromną rezerwę w tej konkurencji. Znakomitą formą błysnęła w rzucie młotem Martyna Orlińska. W najlepszej próbie uzyskała 37.31 co jest jej nowym rekordem życiowym. Martyna zajęła 4 miejsce w mitingu. Zbliżamy się małymi krokami do „magicznej 40″…a potem dalej. Nasza jedyna startująca młodziczka Julia Skomiał w trudnych wietrznych (pod wiatr) warunkach przebiegała 100 metrów w 13.86. Wynik Julki można uznać jako dobry. Julia zadebiutowała również na 200 metrów. Poszło całkiem nieźle. 30 sekund w debiucie połamane – 29.93.W „głębokiej wodzie” z juniorkami i seniorkami „popływały” nasze Aktywne młodziutkie sprinterki  z rocznika 2006 – Urszula Walisiewicz i Michalina Gosik. W biegu na 100 metrów Ula pokonała dystans w 14.08, a Michalina w 14.14. Warto zaznaczyć że Michalina wygrała swoją serię biegową pokonując bezpośrednio starsze rywalki. Ula dodatkowo biegała również 200m gdzie uzyskała wynik 29.47. (3 w serii).Co prawda dziewczyny przyzwyczaiły nas do szybszego biegania (obydwie życiówki na 100m poniżej 14 sekund) ale warunki tego dnia naprawdę były trudne dla młodych niedoświadczonych zawodniczek. Te zawody to chyba najbardziej solidna lekcja jaką dostały najbardziej wyróżniające się Aktywne dziewczyny.Bardzo dziękujemy za wsparcie UM Sochaczew i Grupie Aljeka.

www.emekwbiegu.blogspot.com

.

Puchary i medale z warszawskich zawodów dla dzieci

23 czerwca 2019 roku w Warszawie na obiekcie OSiR Praga Warszawa (dawny Orzeł) rozegrano zawody lekkoatletyczne dla dzieci. Rywalizowano w rocznikach 2006, 2007 i 2008. W zawodach uczestniczyły najmłodsze zawodniczki KM Aktywni Sochaczew. Do Sochaczewa wróciło z nimi dużo medali i pucharów.

Aktywne Sochaczew startowały w biegach sprinterskich na 60 i 300 metrów oraz w skoku w dal.

Najkrótszy sprint w roczniku 2007 przyniósł nam dwa miejsca na podium. Druga do mety dobiegła Amelia Kowalska, trzecia Patrycja Janiak. Dwa medalowe miejsca wywalczyliśmy w skoku w dal. W roczniku 2006 brąz przypadł Zuzannie Basior, a w roczniku 2007 na podium po raz kolejny stanęła Amelia Kowalska – zdobywając brąz. Pozostałe Aktywne wracają z ładnymi medalami za sam udział. Nie wiele „małym diablicą” brakło do podium. Na pewno w Warszawie wiele się nauczyły i będzie to niebawem procentować. W skoku w dal startowała cała nasza ekipa: Wiktoria Ostaszewska, Maja Madanowska, Gabriela Flis, Zuzanna Basior, Amelia Kowalska, Patrycja Janiak. Na 60 metrów oglądaliśmy w akcji: Wiktorię Ostaszewską, Zuzannę Basior, Amelię Kowalską i Patrycję Janiak.300 metrów biegały: Gabriela Flis i Maja Madanowska.

Dziękujemy za wsparcie UM Sochaczew i Aljeka Group.

Film z zawodów:

www.emekwbiegu.blogspot.com