Aktywni: Nowy Dwór Mazowiecki, Toruń, Capelle aan den Ijssel

0
20

Na pudle w Nowym Dworze Mazowieckim

Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy KM Aktywni Sochaczew podczas biegów ulicznych w Nowym Dworze. Na dystansie 5 kilometrów w minioną sobotę startowali Krzysztof Zakrzewski i Daniel Nosarzewski. 

Daniel był 3 w kategorii wiekowej do 20 lat. Krzysztof był 2 w kategorii do 29 lat.

Wysokie pozycie cieszą tym bardziej że chłopaki wracają do biegania po dłuższej przerwie.

emekwbiegu

 

Miting Ogólnopolski w Toruniu

24-25 sierpnia 2018 to kolejny wakacyjny startowy wyjazd zawodniczek z KM Aktywni Sochaczew. Tym razem wybraliśmy się do Torunia na Miting Ogólnopolski który był imprezą towarzyszącą przy 40 Memoriale Grzegorza Duneckiego.

W Toruniu wystartowały Kinga Burzyńska, Justyna Karczewska i Weronika Lewandowska. Na 4 miejscach w klasyfikacji U20 zakończyły rywalizację Weronika Lewandowska i Kinga Burzyńska. Weronika 400 metrów pokonała w 64.72 co jest jej nowym rekordem życiowym. Życiówka poprawiona o 2.02 sek. W sprincie to „kawał drogi i czasu”. Tym samym Weronika już zbliża się do 4 klasy sportowej na tym dystansie, brakuje tylko 0.22 sek, by wskoczyć na „wyższy level”. Sprinterka i początkująca płotkarka Kinga Burzyńska w biegu na 100 metrów wygrała swoją serię. Wynik 13.73 pokazuje że Kinga ma jak na razie stabilną formę utrzymującą się na poziomie 4 klasy sportowej. Kinga po raz pierwszy wystartowała w biegu płotkarskim 80 m przez płotki. „Pierwsze koty za płoty”, albo „Pierwsze śliwki robaczywki” – jak tam kto woli. Debiutancki czas 14.21 dał jej 5 miejsce w ogólnopolskim mitingu (jednocześnie 5 klasę sportową w pierwszym starcie). Cieszę się, że przełamany został już strach przed płotkami, przetarte zostały biegowe szlaki płotkarskie, w kolejnych startach po wykluczeniu kilku technicznych błędów będzie już tylko lepiej. Trzecią naszą reprezentantką była Justyna Karczewska z bólem kolana ukończyła biegi na 100 i 200 metrów. Tym razem niestety bez znaczących wyników. Znając jednak zapał i biegową ambicję Justyny – wyleczy bolące kolano, wróci do walki i zaskoczy wszystkich swoimi wynikami. Kolejne starty, kolejne szanse na poprawy wyników już za tydzień.

 

Van Santen Schenkelloop

Capelle aan den Ijssel – miasto położone w zespole miejskim Rotterdamu, to tam odbyły się zawody, w których wystartował zawodnik KM AKTYWNI Sochaczew – Adrian Kowalski.
25 sierpnia w sobotę punktualnie o godzinie 14:00 wystartowały jednocześnie biegi na trzech dystansach, 5 km, 10 km, 15 km, nie zabrakło też biegu dla dzieci na dystansie 1200 m.

Adrian, wybrał najdłuższy dystans 15 km, wśród 82 zawodników/zawodniczek sklasyfikowanych zajął 8 miejsce Open. W klasyfikacji wiekowej uplasował się na miejscu pierwszym.

8 miejsce Adrian Kowalski 01:01:09

<a.k>