Aktywni startowali w …

0
32

8 półmaraton im. Janusza Kusocińskiego

19.08.2018 w miejscowości Błonie odbyła się 8 edycja półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego. W śród 516 biegaczy, którzy zdecydowali się w słoneczne niedzielne przedpołudnie wystartować na dystansie 21,0975 km, znaleźli się zawodnicy KM Aktywni Sochaczew:

– Tomasz Czapski – 01:46:11 – miejsce 153

– Dominik Milczarek – 01:56:15 – miejsce 246

– Jan Kocimski – 02:01:46 – miejsce 310

Warto podkreślić, że Pan Jan wygrał w swojej kategorii wiekowej – GRATULACJE

Wśród zawodników startowali również inni reprezentanci Sochaczewa:

– Tomasz Mikulski – 1:22:10 – miejsce 10 (zaprzyjaźniony reprezentant Teresina)

– Grzegorz Gala – 1:30:40 – miejsce 37

– Michał Więckowski – 2:02:32 – miejsce 320

– Edyta Kosiarek – 2:03:25 – miejsce 328

– Marta Więckowska – 2:50:21 – miejsce 513

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym. Trasa sprzyjała szybkiemu bieganiu, a jedynie słoneczne pogoda hamowała trochę rozpalone głowy biegaczy.

Dominik Milczarek

Aktywni na Memoriale Kamili Skolimowskiej

22 sierpnia 2018 roku wspólnie z zawodniczkami KM Aktywni Sochaczew uczestniczyłem w Memoriale Kamili Skolimowskiej. Bez wątpienia było to największe wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce. Wystarczy wspomnieć o tym że oprócz medalistów mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich na trybunach było obecnych ponad 41 tysięcy kibiców. Naszym akcentem sportowym był start Aktywnych dziewczyn w porannych zawodach dla młodzieży.

W Małym Memoriale Kamili Skolimowskiej wystartowały:

Kinga Burzyńska w biegu na 100 metrów osiągnęła rezultat 13.59. Jest to jej nowy rekord życiowy. Kinga bez problemu zwyciężyła w swojej serii biegowej. Ogólnie wśród dziewcząt U20 (choć sama startuje jeszcze w grupie młodszej U16) zajęła wysokie 7 miejsce. Tym samym nabiegała czwartą klasę sportową. Kinga wystartowała w skoku w dal, gdzie z wynikiem 4.21 zajęła 9 miejsce. W skoku w dal wystartowało łącznie 16 zawodniczek, a w 100-metrówce 31 zawodniczek.

Nasza Aktywna specjalistka od biegów średnich Weronika Lewandowska spróbowała sił wyjątkowo w sprincie na 100 metrów. Swoją serię wygrała z nową życiówką 14.04. (rekord życiowy). Ogólnie zajęła 16 miejsce. Uzyskała również w kolejnej dyscyplinie piątą klasę sportową.

Ze 100 metrowym odcinkiem walczyła również Justyna Karczewska. Nie ukrywajmy – nie wyszedł ten bieg Justynie. Wynik 15.21 jest daleki od naszych oczekiwań. Justyna zajęła 26 miejsce. Szansę na poprawę wyniku otrzyma już niebawem na Memoriale Duneckiego w Toruniu.

Własnego startu do udanych nie zaliczy też Martyna Orlińska. Nasz jedyna Aktywna kulomiotka pchnęła 6.92 m. Zajęła 6 miejsce na 10 startujących zawodniczek.