Aktywni startowali w …

0
47

Mistrzostwa Mazowsza w Lekkiej Atletyce

15 września na stadionie lekkoatletycznym Orła w Warszawie odbywały się Mistrzostwa Mazowsza w lekkiej atletyce w kategorii wiekowej młodzików (U16). Ze zmiennym szczęściem startowały zawodniczki KM Aktywni Sochaczew.

Bez wątpienia sobota była dniem Martyny. Nie tylko w gronie 11 kulomiotek awansowała do ścisłej finałowej ósemki ale również ustanowiła swój rekord życiowy 8.80. Tym samym wypełniła minimum na 5 klasę sportową. Po finałowych pchnięciach została szóstą zawodniczką Mazowsza.
Kolejny, bardzo dobry bieg rozegrała Weronika Lewandowska na dystansie 1000 metrów. Ustanowiła rekord życiowy 3.16.11 i zajęła podobnie jak Martyna 6 miejsce w województwie. Bardzo cieszy mnie nie tylko wysoka lokata, ale przed wszystkim postęp jaki wykonała Weronika od wakacji.
Trochę poniżej oczekiwań pobiegła Kinga Burzyńska. Choć po pierwszym biegu na dystansie 80 metrów przez płotki. Uzyskała swój drugi wynik życiowy – 13.67 totalnie się załamała. Co niestety odbiło się na kolejnych startach. W biegu na 100 metrów uzyskała swój najsłabszy czas w tym sezonie 13.98. Mimo „złego dnia” udało się jej awansować do finałów (do finału kwalifikowała się najlepsza 10) w obydwu konkurencjach na 80 metrów przez płotki z 6 czasem i 100 metrów z 10 czasem.Niestety zarówno w jednym jak i drugim biegu nie stanęła na starcie…i to mnie trenera boli najbardziej. Choć miała okazję na poprawę wyniku i bardzo wysokie miejsce w województwie, zwłaszcza w biegu płotkarskim. W biegu płotkarskim na starcie stanęło łącznie 13 zawodniczek, a w 100 metrówce aż 59 zawodniczek. Brak zawodniczki na starcie sprawił że nie zajęła żadnego z finałowych wartościowych miejsc. Jak widać lekka to nie tylko „szybkie nogi”, trzeba jeszcze wytrzymać presję, a przede wszystkim zachować spokój i wolę walki do samego końca.
Kolejne starty wkrótce. Mam nadzieję że dla jednych będą równie udane, dla innych znacznie lepsze. Tym bardziej że to już jedne z ostatnich startów dziewcząt w kategorii młodzik. Kolejne to już walka w juniorach młodszych, gdzie poziom i rywalizacja jest już znacznie większa.

www.emekwbiegu.blogspot.com

 

Jesienne zawody lekkoatletyczne

30 września w Warszawie na obiekcie lekkoatletycznym „Orzeł” rozegrane zostały Jesienne Zawody Lekkoatletyczne. W rywalizacji uczestniczyły trzy Aktywne dziewczyny tj. Martyna Orlińska, Kinga Burzyńska i Weronika Lewandowska. Dla wszystkich był to ostatni, udany start na otwartym stadionie w tym roku. Już od jutra zaczynamy operację „Hala 2019”.

W rywalizacji pchnięcia kulą Martyna Orlińska wynikiem 8.70 zajęła 1 miejsce. Kinga Burzyńska przy nie sprzyjającym wietrze (-2.0) wywalczyła 2 miejsce z wynikiem 28.95. Natomiast Weronika Lewandowska pobiegła 1000 metrów. Bieg zakończyła na 3 pozycji z wynikiem 3.23.13. Teraz zaczynamy przygotowania do sezonu halowego. Mam nadzieję że do 3 dziewcząt dołączy jeszcze kilka. Aktywne zaplecze młodzieży jest całkiem liczne i silne.

 

Bieg Papieski

Sport jest fajny i ważny bo to rywalizacja, umiejętność radzenia sobie w trudnych i ciężkich sytuacjach, często spowodowanych słabościami fizycznymi ale też i tym co „siedzi w głowie” czyli pokonaniu swoich słabości.

Bieg wyjątkowy (dla mnie) bo to takie zawody gdzie się nie ścigam, gdzie nie zwracam uwagi na stoper, na miejsce, bieg w którym wypoczywam, bieg w którym od środka przez obserwacje poznaje się charaktery młodszych i starszych biegaczy. W trenerskiej pracy to ważne.

Wyników szczegółowych jeszcze nie znam ale dumny jestem ze „starszych” trenujących dziewczyn. Weronika Lewandowska wygrała w kategorii kobiet, trzecia była Julia Karda, a 6 Justyna Karczewska – która w ostatnim czasie zrobiła ogromny postęp w długim bieganiu.

Bieg Papieski to również spotkanie klubowe KM Aktywni Sochaczew. Niestety w tym roku nie było nas dużo na starcie. Cieszy jednak fakt że znaleźliśmy chwilę by porozmawiać i wymienić się doświadczeniami.

www.emekwbiegu.blogspot.com

 

II Miejsce Juli w Biegach Niepodległości

Sezon na biegi niepodległościowe można uznać za otwarty. Zawodnicy KM Aktywni Sochaczew rozpoczęli od Festiwalu Niepodległości w warszawskich Włochach. W tamtejszym parku rozgrywany był bieg na dystansie 1918 metrów. Na drugiej pozycji w kategorii open bieg ukończyła trenująca od niedawna z Aktywnymi Julia Karda. 

Julka pobiegła dobrze taktycznie od początku do końca kontrolowała sytuację na parkowych alejkach, którymi wiodła trasa biegu. Drugie miejsce bardzo cenne bo podwójnie nagradzane. Zarówno w kategorii open jak i K1 (16-29 lat). W biegu tym pobiegłem i ja. Trochę na przekór rozsądkowi bo na małym przeziębieniu. Bardzo potrzebowałem startu by w końcu zapomnieć o starych kontuzjach, nabrać wiary i pewności siebie….i muszę przyznać jest nieźle (jak na początek). Zająłem 9 miejsce w open, a 7 w M2 (30-39 lat). Co ważne po kontuzjach nie ma śladu więc jest konkretna mobilizacja do dalszej pracy.

www.emekwbiegu.blogspot.com