Aktywni startowali w …

0
18

Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w biegach – starty najmłodszych Aktywnych

17 marca 2019 roku w Warszawie na terenie AWF odbyły się mistrzostwa Mazowsza i Warszawy w biegach przełajowych. KM Aktywnych Sochaczew reprezentowała najmłodsza grupa zawodników.

Wszyscy do przebiegnięcia mieli dystans 1 kilometra. Wśród dziewcząt w gronie 82 zawodniczek urodzonych w 2006 i młodszych wystartowało 5 Sochaczewianek z KM Aktywni Sochaczew. 62. Zuzanna Basior 63. Gabriela Flis 64. Wiktoria Ostaszewska 66. Oliwia Rybak 67. Madanowska Maja

Do rywalizacji chłopców w kategorii 2006 i młodsi przystąpiło 47 zawodników. 42. Jakub Selerski

Sobota na AWF to wspaniale i sportowo spędzony czas. Wkrótce kolejne wyzwania i starty. Trzymajcie kciuki.

.

Halowe Mistrzostwa Świata Masters – Toruń 2019

Trzecia dla mnie międzynarodowa impreza Masters przeszła do historii. Po dwóch startach w Mistrzostwach Europy Aarhus (Dania) i Madryt (Hiszpania) przyszła kolej na pierwsze Mistrzostwa Świata. Mój jedyny bieg na 800 metrów odbył się 27 marca 2019 roku.

Czekałem i przygotowywałem się długo do tego biegu. Cały czas nie pewny formy ale też i nie do końca rozgryzłem jeszcze dystans 4 halowych okrążeń. Wiem że ostatnio nie stać mnie na szybkie bieganie a tym bardziej wytrzymałe. Zakładałem czas 2.12-2.15. Klimat mistrzostw, niesamowita atmosfera, kibice, rywale dodający otuchy jak i dodatkowe emocje w samej walce sprawiały że bieg ukończyłem z wynikiem 2.10.34. Czyli dużo lepiej niż zakładałem. Najbardziej jednak cieszy mnie to że uzyskałem wynik jakiego nie miałem od 5 może nawet 6 lat na tym dystansie. Czyli się rozkręcam, plan według którego pracowałem sprawdził się. I mam nadzieję że będzie coraz lepiej bo plany startowe mam bogate, cele i marzenia do realizacji również.Co dał mi ten wynik?? Dał 21 miejsce na 30 startujących. Z którego jestem bardzo zadowolony. Choć to 21 miejsce to przez szkolną ekipę zostałem przywitany jak mistrz (aż się boje co by było jakbym wszedł do finału albo jakiś medal trzasnął). Naprawdę bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie jakiekolwiek. Cudownie się biega wiedząc że są kibice którzy śledzą moje sportowe poczynania na FB czy Instagramie. Wspierają tym co jest najbardziej szczere sercem i dobrym słowem. Jeszcze raz dzięki i …. biegnę dalej.

.

Międzypowiatowe Mistrzostwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych – Kamion 29.03.2019

29 marca 2019 roku w Kamionie odbyły się międzypowiatowe indywidualne biegi przełajowe. Oczywiście brała w nich udział młodzież z SP 7 Sochaczew oraz uczniowie innych szkół rozpoczynający przygodę w KM Aktywni Sochaczew.

Medalowe miejsca zajęły w biegu na 1000 metrów w roczniku 2003 Weronika Lewandowska (Gimnazjum Wymysłów) drugie miejsce oraz Kinga Burzyńska (SP 7 Sochaczew) – brązowy medal.  W biegu tym na zawody wojewódzkie awansowała również Weronika Wilczek (SP 7 Sochaczew) – 11 pozycja.  Malwina Szwarc (SP 7 Sochaczew) dobiegłą poza czołową dającą awans dwunastką.

O podium otarła się najstarsza obecnie trenująca w sekcji młodzieżowej Aktywna – Justyna Karczewska (ZSO Chopin). W biegu szkół ponadgimnazjalnych zajęła 4 miejsce.
Na pozycjach dających awans do Mistrzostw Województwa przybiegły również Michalina Gosik (SP 1 Sochaczew) – 6 pozycja, Urszula Walisiewicz (SP 3 Sochaczew) – 7 pozycja. Obydwie dziewczyny rywalizowały w roczniku 2006.

Z awansu cieszył się również Eryk Tyl (SP 7 Sochaczew). Zajął 6 miejsce w rywalizacji chłopców w roczniku 2005.

Poza tym w biegach dostosowanych do swojej kategorii wiekowej biegali: Dominika Czubak, Julia Serafin (SP 3 Sochaczew), Julia Skomiał (SP 1 Sochaczew), Gabriela Flis, Vanessa Celeda, Ernest Tyl, Adam Kazimierczyk, Kacper Karaś, Mateusz Odolczyk, Eryk Osiński (SP 7 Sochaczew).

Na trudnej i wymagającej trasie wszyscy dali z siebie max. Trzymajmy kciuki za występy na arenie wojewódzkiej… już wkrótce.

.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 31.03.2019

31 marca 2019 roku na terenie warszawskiej AWF odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16 oraz biegi w kategorii dzieci. Na starcie stanęła sześcioosobowa ekipa Aktywnych Sochaczew. Drużyną opiekowała się najstarsza z młodzieżowej sekcji – Justyna Karczewska.

Aktywnych reprezentowała tylko jedna młodziczka Julia Skomiał. W biegu na dystansie 1,5 km zajęła 36 miejsce. W biegach dziecięcych na dystansie 1 kilometra najwyżej sklasyfikowana została Michalina Gosik – 9 miejsce, 32 była Gabriela Flis, 33 Ostaszewska Wiktoria, 35 Oliwia Rybak, 37 Maja Madanowska. Kolejne starty już wkrótce. Rozpędzamy się.

.

Mistrzostwa Województwa SZS w przełajach. Awans Weroniki

5 kwietnia w Kamionie odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe organizowane przez SZS. Na starcie stanęli zawodnicy KM Aktywni Sochaczew, którzy reprezentowali swoje szkoły tj. SP 7 Sochaczew, SP 1 Sochaczew, SP 3 Sochaczew, ZSO Chopin Sochaczew, SP Wymysłów.

Z całej trenującej ekipy najlepiej spisała się Weronika Lewandowska (SP Wymysłów). Zajęła 5 miejsce premiowane awansem do zawodów ogólnopolskich. Weronika startowała w biegu na 1000 metrów w roczniku 2003. W tym samym biegu startowały dwie uczennice SP 7 Sochaczew. Kinga Burzyńska zajęła 19 lokatę a Weronika Wilczek była 40.  Bieg wszystkich dziewczyn można uznać za udany. Wiem że dały z siebie max, na pewno nie ustrzegły się małych taktycznych błędów – ale to na pewno rozwojowe zawodniczki. W rywalizacji brało udział ok. 70 zawodniczek. Wysokie miejsce w biegu na 1500 metrów (rocznika 2005) zajął Eryk Tyk (SP 7 Sochaczew) – w stawce również ok 70 zawodników był 10. Miejsce bardzo wysokie i niewiele brakło do czołowej 6.W biegu dziewcząt na dystansie 1000 metrów rocznika 2006 wystartowały Urszula Walisiewicz (SP 3 Sochaczew) i Michalina Gosik (SP 1 Sochaczew). W gronie ok. 70 zawodniczek dotarły do mety na miejscach Michalina – 22, Ula – 36. Był to pierwszy start dziewczyn na zawodach tej rangi. Nasza najstarsza zawodniczka Justyna Karczewska (ZSO Chopin Sochaczew) gronie ok. 50 zawodników ukończyła bieg na 23 miejscu. Bardzo dobre miejsce jak na zawodnika specjalizującego się w skoku w dal.

.

LDK – Orlen Warsaw Marathon 2019. Bieganie najmłodszych

13 kwietnia 2019 roku na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyły się biegi w ramach programu Lekkoatletyka Dla Każdego. KM Aktywni Sochaczew uczestniczy w programie już od ponad 2 lat. Nie mogło zabraknąć nas na starcie i teraz.

Wszyscy uczestnicy dostali bogate pakiety startowe, bawili się w specjalnie przygotowanym dla nich miasteczku lekkoatletycznym ale przede wszystkim rywalizowali w biegach na 600 i 800 metrów.