Andrzejki w 6e

Andrzejki on-line w kl. 6e   Dziwny ten czas… 

30 listopada uczniowie kl.6e wzięli udział we wróżbach andrzejkowych.., oczywiście na odległość. Program wróżb zaplanowano z wykorzystaniem dostępnych stron internetowych, wybrane zostały takie wróżby, które mogły zostać przeprowadzone on-line. 

  1. Na początek była „symbolika cyfr” – każdy napisał na kartce swoją datę urodzenia, po czym dodał/zsumował wszystkie kolejne cyfry, jeśli suma składała się z dwóch cyfr, też należało je do siebie dodać. Po tych obliczeniach uczniowie mogli odczytać, jaką symbolikę mają ich cyfry, dzięki udostępnionej na MS Teams stronie:

 https://www.wrozbyonline.pl/andrzejki/wrozby_w_domu/id/410

  1. Drugą wróżbą był „kram z marzeniami” – nauczyciel miał spisane ponumerowane marzenia, każdy uczeń mówił swój dowolny numer/losując marzenie. Okazało się, że niektórzy z naszej klasy: będą słynnymi sportowcami, inni zostaną gwiazdami filmowymi, albo modelkami, niektórzy mają szanse stać się najbogatszym człowiekiem na świecie, a jeszcze inni obejmą kiedyś stanowisko dyrektora naszej szkoły, są wśród uczniów 6e i tacy, którzy  będą mieli okazję zjeść obiad z Adamem Małyszem..

 

  1. Kolejna wróżba to „kolory” – uczniowie mieli zadanie naszykować sobie kredki w określonych kolorach, zasłonić je w dowolny sposób i bez pomocy wzroku wylosować jedną, potem mogli odczytać, co dla nich oznacza wylosowany kolor:

Kolor zielony – spełnią się Twoje marzenia

Kolor szary – smutek

Kolor fioletowy – czeka Cię kłótnia z bliska osobą

Kolor żółty – uważaj – zazdroszczą ci sukcesów

Kolor biały – szczęście

Kolor czerwony – jesteś lubianą osobą

Kolor czarny – pech

Kolor niebieski – powodzenie

  1. Wróżba z „włosa” – trzeba wybrać na głowie jeden włos (nie trzeba wyrywać), następnie chwytając go kciukiem i palcem wskazującym, na zmianę raz prawą, raz lewą ręką, odmierzamy włos alfabetem dochodząc do końca długości włosa. Litera, która jest ostatnia, to pierwsza litera imienia dziewczyny lub chłopaka osoby, która sobie wróży..

 

I tak miło przy wróżbach andrzejkowych, upłynęła nasza zdalna lekcja wychowawcza.

Poza tym miło nam przedstawić krótką Prezentację o Andrzejkach, którą przygotowała Majka Jaworska, dziękujemy☺

P.S.

Pod koniec lekcji odbyło się losowanie mikołajkowe, nasze Mikołajki również odbędą się on-line, ale o tym w kolejnej relacji.

Pozdrawiamy☺

Uczniowie i wychowawczyni kl. 6e