Anthony Davis jest nieobecny w przegranej Lakers z Warriors

Dave’a McMenaminaPisarz personelu ESPN11 maja 2023, 02:32 ET3 minuty czytania

Anthony Davis odpadł w połowie czwartej kwarty po porażce Los Angeles Lakers 121:106 z Golden State Warriors. .

Davis został początkowo oceniony przez trenera atletycznego Johna Ishapa na ławce Lakers i wycofał się na tył areny w celu uzyskania pomocy medycznej.

Davis został umieszczony na wózku inwalidzkim i przewieziony do sali treningowej po tym, jak poczuł się „zamroczony”, powiedziało źródło ESPN. Jednak Davis był w stanie opuścić arenę pod koniec nocy w autobusie drużyny bez pomocy.

Nie było wzmianki o wstrząsie mózgu po wstępnej ocenie Davisa, źródło zbliżone do centrum Lakers powiedziało ESPN.

„Wszyscy widzieli, jak strzelał w głowę, ale sprawdziliśmy go” – powiedział po meczu trener Lakers, Darwin Hamm. „Wydaje się, że już dobrze sobie radzi. Właśnie tam jest. To jest status quo”.

Rich Paul z Clutch Sports Group, agent Davisa, i jego rodzice, wraz z wiceprezesem Lakers ds. operacji koszykarskich i dyrektorem generalnym Robem Belinką, udali się po meczu do sali treningowej, aby zobaczyć gwiazdę Lakers.

Podczas jazdy D’Angelo Russella do kosza lewy łokieć Looneya dotknął prawej strony twarzy Davisa, w pobliżu jego skroni.

Davis natychmiast przykucnął z bólu i zakrył głowę, gdy rzut Russella wpadł do siatki na 7:43 przed końcem czwartej kwarty, zmniejszając prowadzenie Warriors do 99-88. Hamm pokonał Rui Hachimurę do Davisa po martwej piłce na 7:34 przed końcem.

Davis był skuteczny do tego momentu, zdobywając łącznie 23 punkty w rzutach 10 na 18 z dziewięcioma zbiórkami i trzema asystami. To był jego trzeci mecz z 20 lub więcej punktami po zdobyciu zaledwie 11 punktów w przegranym meczu 2 Los Angeles z Golden State.

Oficjalny status Davisa jest niejasny. Zespół, za pośrednictwem rzecznika, nie określił powodu, dla którego Davis opuścił grę, ani prawdopodobieństwa, że ​​zagra w meczu 6.

READ  Najnowsze wiadomości o wojnie w Rosji i na Ukrainie

Protokół NBA dotyczący wstrząśnienia mózgu stanowi, że zawodnik, u którego zdiagnozowano wstrząśnienie mózgu, nie może wrócić do gry tego samego lub następnego dnia kalendarzowego i musi przejść wymagany przez ligę proces powrotu do uczestnictwa. Jest zniszczony.

Jeśli zdiagnozowano u Davisa wstrząs mózgu, nastąpi to dopiero w czwartek wieczorem, 24 godziny po początkowej kontuzji.

Lakers będą gospodarzami szóstego meczu półfinałów Konferencji Zachodniej w piątek wieczorem w Los Angeles.

Kilku kolegów z drużyny Davisa wyraziło zaufanie do wielkiego człowieka.

„Mam nadzieję, że zagra” – powiedział strażnik Lakers, Austin Reaves.

LeBron James dodał: „Zespół medyczny powiedział, że ma się świetnie. To jest najważniejsze”.

Los Angeles grało z obrońcami tytułu przez ćwierć i pół, zanim Golden State rozegrało jeden ze swoich opatentowanych przejazdów. Warriors pokonali Lakers 25-7 przy 4:22 drugiej kwarty, zwiększając swoją największą przewagę o 18 punktów do 9:10 trzeciej kwarty.

Lakersom nie było bliżej niż dziewięć pod innymi względami.

Los Angeles dostanie drugą szansę na zakończenie serii i awans do finałów Konferencji Zachodniej, gdzie Lakers mają do tej pory 6-0 po tym sezonie.

„Nie poradziliśmy sobie dzisiaj z naszymi sprawami, więc nie mogę się doczekać spotkania z naszymi fanami w kolejnym meczu w drugiej rundzie” – powiedział James. „Wiesz, te sześć meczów jest poza zasięgiem. To koniec. Naszym zadaniem jest spróbować osiągnąć 1:0 w piątek. Nie mogę się doczekać tej okazji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *