Apel przewodniczącego Rady Gminy w Iłowie w sprawie GODZIN DLA SENIORÓW

0
54

Jako przewodniczący Rady Gminy w Iłowie, idąc za przykładem niektórych państw UE i niektórych samorządów, zwracam się z apelem do Przedsiębiorców z terenu naszej gminy, prowadzących sklepy ogólnospożywcze, punkty apteczne oraz do placówek bankowych i Poczty Polskiej, o możliwość rozważenia wprowadzenia godzin obsługi tylko dla SENIORÓW.

Takie rozwiązanie pomoże starszym osobom zrobić bezpieczne zakupy w czasie epidemii koronawirusa.

Seniorzy to grupa, która szczególnie powinna uważać na siebie w trakcie panującej epidemii SARS-CoV-2, bowiem znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, co oznacza, że zachorowanie w ich przypadku może skończyć się tragicznie. Osobom starszym zaleca się oczywiście w ramach możliwości pozostanie w domach i dokonywanie zakupów czy płatności przez internet bądź przy pomocy innych osób. Nie wszyscy jednak na terenie naszej gminy mają taką możliwość i wciąż większość seniorów robi zakupy czy załatwia inne sprawy samodzielnie. Wprowadzenie godziny dla seniorów miałoby na celu nie tylko obniżenie ryzyka zachorowań na koronawirusa u nich, ale zapewne także zwiększyłoby komfort seniorów podczas zakupów i załatwiania spraw w bankach czy na poczcie. Jest to tylko pomysł, który zostawiam do indywidualnego rozważenia naszym przedsiębiorcom.

Wszystkich mieszkańców proszę o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń odpowiednich służb oraz do śledzenia komunikatów dostępnych także na stronie www.ilow.pl.

przewodniczący Rady Gminy w Iłowie

       Sławomir Tomaszewski