Artystyczne Kramnice wróciły w wielkim stylu

0
34

Po wakacyjnej przerwie wrócił projekt „Strefa Dziecięcej Kreatywności – Artystyczne Kramnice”. To projekt cykliczny, który odbywa się w każdą niedzielę aż do grudnia w kramnicach miejskich. W jego ramach przeprowadzane są bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku od 0 do 10 lat – interaktywne teatry muzyczne, kreatywne warsztaty taneczne, folklorystyczne, etnograficzne, muzyczne, plastyczne, gordonowskie. Pomysłodawcą projektu jest naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska Kocik.

20 października, po prowadzonych przez Magdalenę Jaworską „gordonkach”, patio kramnic wypełniło się gośćmi. Kolejną edycję wydarzenia otworzyło spotkanie z czarodziejem. Znakomity iluzjonista Jędrzej Bukowski przez przeszło godzinę zachwycał publiczność sztuczkami na najwyższym poziomie. Nie zabrakło lewitacji, iluzji z kartami, czy pojawiających się nie wiadomo skąd przedmiotów. Odbiorcy byli zachwyceni i chętnie zgłaszali się na ochotnika, by wziąć udział w pokazie.

Następne spotkanie w ramach projektu odbędzie się już 27 października pod hasłem „Roztańczona Niedziela”. Na uczestników czekać będzie „Tańcograjca”, czyli gry i zabawy z lamusa dla całej rodziny przy muzyce granej na żywo.

.