Autem bez badań technicznych holował nietrzeźwego 28-latka z sądowym zakazem

0
36

Kierowca Volkswagena Passata holował Fiata Seicento z nietrzeźwym 28–latkiem posiadającym sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Późnym wieczorem policjanci kontrolowali prędkość w Feliksowie. W pewnym momencie zauważyli, że kierowca Volkswagena Passata holuje Fiata Seicento, który prawdopodobnie uległ awarii.

Auto ciągnięte na linie holowniczej nie miało włączonych żadnych świateł, ani trójkąta ostrzegawczego z tyłu. Było ciemno, więc Fiat był praktycznie niewidoczny dla innych uczestników ruchu, co mogło przyczynić się do zdarzenia drogowego. Policjanci szybko pojechali za nimi i zatrzymali do kontroli drogowej.

Za kierownicą Seicento siedział 28–letni mieszkaniec gminy Brochów. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że Volkswagen Passat, którym kierował 25–letni mężczyzna, nie posiada aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna siedzący za kierownicą holowanego auta został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*