„Avatar: The Way of Water” przekroczył 2 miliardy dolarów w kasie na całym świecieCNN

Jak to często bywało w całej jego niezrównanej karierze, James cameron W ten weekend historia filmu została ponownie stworzona.

Jego długo oczekiwany film „Avatar: The Way of Water” zarobił na całym świecie 2 miliardy dolarów Termin ostateczny.

Po sukcesie kasowym filmu w ten weekend, film zajmuje pierwsze miejsce już szósty weekend z rzędu od grudniowej premiery.

CNN skontaktowało się z Disney Studios, które produkuje „Avatar: The Way of Water”, aby skomentować ostatnie osiągnięcia finansowe filmu.

„Avatar: The Way of Water” to kontynuacja epickiego filmu Camerona „Avatar” z 2009 roku, który znalazł się na szczycie listy najlepiej sprzedających się filmów wszechczasów. Box Office Mojo.

Drugi film Camerona również znajduje się w klubie o wartości 2 miliardów dolarów – „Titanic” z 1997 roku. Tylko trzy filmy należą do tego klubu: „Gwiezdne wojny: część VII – Przebudzenie mocy” z 2015 r., „Avengers: Wojna bez granic” z 2018 r., A rok później „Avengers: Koniec gry”.

Cameron jest zatem jedynym reżyserem, który może pochwalić się, że trzy z jego filmów są jednymi z zaledwie sześciu filmów, które zarobiły ponad 2 miliardy dolarów, a także znalazły się w pierwszej szóstce najbardziej dochodowych filmów wszechczasów.

Reżyser planuje zwolnić Co najmniej trzy inne Kontynuacje „Avatara” trwają.

READ  Disney zaczyna zwalniać 7000 pracowników, ogłosił dyrektor generalny Bob Iger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *