„Azorek” musi zostać

0
301

Pracownicy i wolontariusze związani z miejskim schroniskiem zapowiadają, że będą walczyć o placówkę. Wsparcie dla ich działań zadeklarował znany wokalista Michał Wiśniewski, który w środę 11 lipca odwiedził „Azorka”.

Jak już informowaliśmy, pojawiła się realna groźna likwidacji schroniska. Podczas ostatniej sesji Rada Gminy Sochaczew przyjęła plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym znajduje się ochronka. Wyklucza on prowadzenie w Kożuszkach działalności, jaką obecnie zajmuje się tam na zlecenie ratusza Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Plan ma zacząć obowiązywać od końca sierpnia przyszłego roku.

Uchwała Rady Gminy Sochaczew zakłada, że schronisko „Azorek” może przestać działać w Kożuszkach Parcel. Jesteśmy zdruzgotani tą wiadomością. Co stanie się z ponad setką zwierząt, która u nas przebywa? – pyta prezes sochaczewskiego oddziału  TOZ Aldona Kmiecińska.

Wraz z szefową schroniska Danutą Radzanowską, jego pracownikami oraz grupą wolontariuszy postanowiła zrobić wszystko, by „Azorek” przetrwał. Ich działania mocno wspiera również firma VOKE z Młodzieszyna. Jej przedstawiciel, Wojciech Pąk, przekazał dla podopiecznych ochronki paletę karmy.

Jednym z pierwszych kroków do uratowania schroniska jest nagłośnienie problemu, stąd też wizyta Michała Wiśniewskiego w Kożuszkach. Wokalista w pełni poparł działania na rzecz „Azorka”. Jego osoba kojarzona jest z wieloma akcjami pomocowymi. Michał Wiśniewski wspiera osoby starsze, podopiecznych domów dziecka oraz oczywiście walczy o prawa zwierząt. Już na wstępie przyznał, że sytuacja czworonogów, którymi opiekuje się nasz TOZ jest trudna.

Jedyne co jest według mnie możliwe, to apel do sumienia. Mówię w tym miejscu nie tylko o sumieniach mieszkańców, ale przede wszystkim o sumieniu wójta. Nie jestem zwolennikiem agresywnych protestów, bo uważam, że nie przynoszą  one skutku. Odpowiedniej osobie należy zadać pytanie: czy chce pan pomagać zwierzętom, czy nie? – powiedział.