Badanie wykazało, że poziom mórz w Ameryce Południowej szybko się podnosi

Zniszczenia po huraganie Ian Bonita Springs, 29 września 2022 r. (Sean Rayford/Getty Images)

Badanie opublikowane w poniedziałek wykazało wzrost poziomu morza wzdłuż wybrzeża południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych Od 2010 roku gwałtownie przyspieszyłRodzi to obawy, że domy milionów Amerykanów w miastach na całym Południu będą zagrożone powodzią w nadchodzących dziesięcioleciach.

„To okno na przyszłość” – powiedział Washington Post Sonke Tangendorf, adiunkt nauk i inżynierii rzecznej i przybrzeżnej na Uniwersytecie Tulane oraz współautor badania, które ukazało się w Nature Communications.

Ten papier i jeszcze jeden Opublikowano w zeszłym miesiącu w czasopiśmie Climate Od 2010 roku poziom mórz wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej i południowego Atlantyku podnosił się średnio o 1 centymetr rocznie. Przekłada się to na prawie 5 cali w ciągu ostatnich 12 lat i jest dwukrotnie wyższe niż tempo wzrostu średniego poziomu mórz na świecie. wzrosnąć w tym samym okresie.

Ostatnie huragany, które nawiedziły wybrzeże Zatoki Perskiej, w tym Michael i Ian w 2018 r., znalazły badanie Journal of Climate. Oskarżony o śmierć 109 mieszkańców Florydy W ubiegłym roku – ze względu na wysoki poziom mórz spowodował najpoważniejsze szkody.

„Poziomy wody związane z huraganem Ian były niezwykle wysokie ze względu na połączony efekt wzrostu poziomu mórz i fali sztormowej” – powiedział Jianjun Jianjun, klimatolog z University of Arizona i redaktor czasopisma Climate Study.

Mieszkańcy Houston ewakuowani ze swoich domów po huraganie Harvey 28 sierpnia 2017 r.

Mieszkańcy Houston ewakuują swoje domy po powodzi spowodowanej huraganem Harvey 28 sierpnia 2017 r. (Joe Radle/Getty Images)

Dane z National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) pokazują, że poziom wody w jeziorze Pontchartrain wzdłuż wybrzeża Nowego Orleanu jest o 8 cali wyższy niż w 2006 roku. Houston, Miami i Mobile to między innymi miasta zagrożone przez oceany w regionie. , Ala.

Tempo centymetrów rocznie jest znacznie szybsze niż oczekiwali eksperci i jest zgodne z przewidywaniami do końca wieku, powiedział Dagendorf. Według NOAA powodzie przypływowe — kiedy pływy przynoszą wodę na normalnie suchy ląd wzdłuż wybrzeża Zatoki Perskiej i południowo-wschodniego wybrzeża od przełomu wieków. W ostatnich latach rekordy dotyczące powodzi przypływowych zostały zniszczone. W 2000 roku miasto Bay St. Louis w stanie Missouri przeżyło trzydniową powódź przypływu. Przez 22 dni w 2020 r.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Miami, NOAA, NASA i innych agencji, które nie przeszło jeszcze recenzji, Znalazłem to Wzrost poziomu morza południowo-wschodniego wynosi „30% -50% dni powodziowych w latach 2015-2020”.

„W nisko położonych obszarach przybrzeżnych wzrost poziomu morza w tle nawet o kilka centymetrów może przełamać regionalne granice przeciwpowodziowe i doprowadzić do powodzi przybrzeżnych” – czytamy w badaniu.

READ  W programie Festiwalu Filmowego w Cannes 2023 znalazły się filmy Wesa Andersona i Todda Haynesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *