Bajkowe Mikołajki

0
31

Prawdziwy Święty Mikołaj (jak zawyrokowały dzieci), prezenty, występy dwóch orkiestr, kolędy, piosenki świąteczne, tworzenie stroików, wielka kolorowanka – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w tym roku z okazji Mikołajek przez Urząd Miasta i Sochaczewskie Centrum Kultury. Impreza, która odbyła się 8 grudnia w siedzibie SCK przy ul. 15 Sierpnia, ściągnęła setki dzieci. Wydarzenie prowadzili z właściwą sobie dozą dobrego humoru Magdalena Franaszek-Niewiadomska i Daniel Janiak.

Miejskie Mikołajki, które w tym roku po raz pierwszy odbyły się „pod dachem”, rozpoczęły występy dwóch orkiestr – Orkiestry Dętej Sochaczew pod batutą Justyny Piątkowskiej – Duraj, która przygotowała na tę okoliczność zestaw świątecznych melodii oraz Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej pod dyrekcją Ludwika Skrzypka.

Jeśli jednak któreś dziecko nie miało akurat ochoty na muzykę, mogło w holu przygotować i wysłać list do Mikołaja, albo w sąsiedniej sali wziąć udział w zajęciach plastycznych pod okiem Moniki Boruty-Sałacińskiej, Marty Wasilewskiej i Jadwigi Orczyk-Miziołek. Efektem zajęć były np. piękne świąteczne stroiki i skarpetkowe maskotki.

Jednak główny nurt wydarzeń przebiegał na scenie i w jej bezpośrednim sąsiedztwie. To tu pojawił się Święty Mikołaj, który chętnie rozmawiał z każdym dzieckiem z osobna, zbierał zamówienia na prezenty i rozdawał upominki.

Mali widzowie mieli też okazję obejrzeć piękny spektakl w wykonaniu uczestników projektu Open Day Junior „W poszukiwaniu Świętego Mikołaja”, przygotowany pod kierunkiem Jolanty Kawczyńskiej oraz występy prowadzonego przez Piotra Milczarka Dziecięcego Zespółu Wokalnego „Perełki”.  Młoda publiczność była tak poruszona wydarzeniami na scenie i zaprezentowanymi piosenkami, że nie mogła usiedzieć na miejscach. Dzieci biegały, tańczyły i śpiewały razem z wykonawcami. Jak nie trudno się domyślić, Mikołaj został w końcu odnaleziony i ku uciesze ogółu wrócił do rozmów z milusińskimi i zbierania zamówień.

Na scenie pojawił się prowadzony przez Katarzynę Proch i Kingę Przybylską, Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Folklorek” z repertuarem pięknych tradycyjnych kolęd, wprawiając wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt.

Nie zabrakło też życzeń świątecznych, które do mieszkańców miasta skierowali burmistrz Piotr Osiecki i przewodniczący rady miasta Sylwester Kaczmarek.

Jak się okazało, przeniesienie miejskich Mikołajek z pleneru pod dach boryszewskiego SCK, jest pomysłem pod wieloma względami trafionym. Mali uczestnicy byli zachwyceni ogromem dobrej zabawy, a odbiór świetnie przygotowanej przez pracowników centrum kultury oferty był na pewno przyjemniejszy w ciepłych pomieszczeniach.

(seb)

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie tu:

https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie/

.