Balladyna w Parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Iłowie

0
173

W niedzielę 6 września w Parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Iłowie odbyło się „Narodowe Czytanie” czyli wyjątkowe spotkanie poświęcone jednemu z najwybitniejszych dzieł Juliusza Słowackiego – „Balladyny”.

Impreza pod patronatem Prezydenta Polski Andrzeja Dudy została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie. Zaproszenie do udziału przyjęli m.in.: radna powiatowa Wanda Dragan, wójt Jan Kraśniewski, sekretarz Katarzyna Michalska, radni Renata Bartosiak i Radosław Kunz. Wśród pozostałych aktorów nie zabrakło gości i mieszkańców m.in. Zbigniewa Smusa, Jarosława Łęckiego i Sławomira Gomoliszka, jak również przedstawicieli szkół, hali sportowej i Urzędu Gminy w Iłowie.

To była wyjątkowa interpretacja Balladyny. Audiobook aktu I wprowadził zebranych gości w nastrój utworu. Akt II i IV zostały zaprezentowane przez czytających. Akt III i V streszczono dla zachowania całości utworu. Czytanie Epilogu odbyło się z udziałem publiczności. Kunszt aktorski, humor i pogoda dopisały wszystkim uczestnikom spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

.