Barrie Humphreys: Dame Edna Everage Komik umiera w wieku 89 lat

  • Autorzy: Paul Glynn, Bill Mercer i Antoinette Radford
  • BBC News, Londyn i Sydney

Tytuł Filmu,

Obejrzyj najzabawniejsze momenty Dame Edny w 80 sekund

Australijski artysta estradowy Barry Humphreys, najbardziej znany ze swojej komediowej roli Dame Edna Everage, zmarł w wieku 89 lat.

Gwiazda przebywała w szpitalu w Sydney po komplikacjach po operacji stawu biodrowego w marcu. Miał upadek w lutym.

Najsłynniejsze dzieło Humphries było hitem w Wielkiej Brytanii w latach 70., a jej własny program telewizyjny Dame Edna Average Experience pod koniec lat 80.

Inne jego postacie to zdradziecki alkoholik Sir Les Patterson.

W oświadczeniu jego rodzina zapamiętała go „całkowicie takim, jakim był do końca, nigdy nie tracąc błyskotliwego umysłu, wyjątkowego dowcipu i hojności”.

Powiedzieli, że fani Humphreysa byli „jego najcenniejszymi ludźmi” i „będą żyć jako jego bohaterowie, którzy rozśmieszyli miliony”.

Premier Australii Anthony Albanese złożył hołd wkrótce po wiadomości o śmierci Humphriesa.

„Wielki dowcip, satyryk, pisarz i jedyny w swoim rodzaju, był darem i darem” – powiedział Albanese.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Urodzony w Melbourne Humphreys przeniósł się do Londynu w 1959 roku, występując w programach na West Endzie, takich jak Maggie May i Oliver!

Zainspirowany absurdalnym, awangardowym ruchem artystycznym Dada, stał się czołową postacią brytyjskiej sceny komediowej obok takich współczesnych jak Alan Bennett, Dudley Moore i Spike Milligan.

Tytuł Filmu,

Nadawca Joan Bakewell o swoim przyjacielu Barrym Humphriesie: „Miał bardzo błyskotliwy umysł”

Dame Joan Bakewell, przyjaciółka Humphriesa, powiedziała BBC, że ma „bardzo błyskotliwy umysł”.

„To świat bez przyjaźni Barry’ego Humphreysa boli mnie, ponieważ był taki odporny, tak dynamiczny, tak kochający i tak bezpośredni… to jedna z największych rzeczy, których mi teraz brakuje w moim życiu” – powiedziała.

Komik Rory Bremner opisał Humphriesa jako „szybkiego jak błyskawica, wywrotowego, psotnego… i szalenie zabawnego”. W tweecie.

Powiedział, że wraz z jego odejściem „tracimy jednego z największych wszechczasów”.

Aktor i komik Rob Bryden nazwał Humphriesa „prawdziwym gigantem, który zainspirował mnie ponad miarę” i „z przyjemnością nazywa go moim przyjacielem”.

Australijski aktor Jason Donovan zamieścił na Twitterze swoje zdjęcie z Dame Edną, nazywając Humphriesa „niezwykłym geniuszem rozrywki”.

Ricky Gervais opisał Humphriesa jako „geniusza komediowego”, podczas gdy była prezenterka Mock The Week, Tara Ó Brine, nazwała go „jednym z najzabawniejszych ludzi wszechczasów”.

Matt Lucas, aktor z Małej Wielkiej Brytanii Tweetowane Zdjęcie przedstawiające go z Humphreysem: „Po prostu jesteś najlepszy”.

Były premier Boris Johnson, który redagował magazyn Spectator, do którego przyczynił się Humphreys, nazwał go „jednym z największych Australijczyków wszechczasów – i geniuszem komiksu”.

Sir Elton John powiedział: „Barry był zawsze najzabawniejszym człowiekiem. I zawsze najsłodszym człowiekiem. Co za smutny dzień”.

Andrew Lloyda Webbera Udostępnił zdjęcie Napisał o sobie z Humphreysem: „Nigdy więcej nie będziemy dzielić się nieznanymi kompozytorami i niemodną wiktoriańską. Jak będę za tobą tęsknił”.

W 1955 roku Humphreys wprowadził panią Norman Everage, gospodynię domową z Mooney Ponds na przedmieściach Melbourne, do produkcji uniwersyteckiej.

Była to pierwsza iteracja niepohamowanej postaci, która zdefiniowała jego karierę.

Humphries powiedział, że jego dzieło przetrwa tylko tydzień.

Zamiast tego rozkwitła w Dame Edna, jej ekstrawaganckie, o ostrym języku komediowe alter ego, które pozostawiało publiczność w Australii i poza nią na dziesięciolecia. Powiedział, że postać została oparta na jego własnej matce.

Z biegiem lat stała się bardziej okrutna i zasłynęła ze swoich umytych na różowo włosów, błyszczących okularów i sloganu: „Cześć oposy!”

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Humphries pojawiała się jako Dame Edna na scenie, ekranie iw prasie przez całą swoją długą karierę

Humphreys jako bohater napisał autobiografię My Gorgeous Life .

Inne jego słynne role teatralne i ekranowe to bardzo dziadowska Sandy Stone.

Powiedział o Stone w 2016 roku, że „w końcu poczułem, że się nim staję”.

Humphreys przedstawił także sześć seriali dla BBC Radio 2, z których najnowszy to trzyczęściowy serial z okazji 100-lecia BBC.

Dyrektor wykonawczy Radio 2, Laura Busson, powiedziała, że ​​jej serial „Zapomniane muzyczne arcydzieła Barry’ego Humphreysa” cieszył się ogromną popularnością wśród publiczności i zostanie wyemitowany dzisiaj w BBC Sounds jako hołd dla komika.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Wyraził także głos rekina Bruce’a w filmie animowanym Pixar z 2003 roku Finding Nemo .

Komik, scenarzysta, reżyser i scenarzysta, a także zapalony pejzażysta, zapowiedział w 2012 roku pożegnalną trasę koncertową swojego satyrycznego spektaklu teatralnego One Man. Ale wrócił w zeszłym roku z serią programów podsumowujących jego karierę.

Inne jego dokonania to podkładanie głosu rekinowi Bruce’owi w filmie animowanym studia Pixar Finding Nemo z 2003 roku, a także w filmach Bedazzled, Spice World, Hobbit i Absolutnie fantastyczny: film z 1967 roku.

Humphreys został mianowany oficerem Orderu Australii w 1982 roku, jednym z najwyższych odznaczeń cywilnych w kraju.

W swojej karierze była krytykowana za określanie operacji potwierdzania płci jako „samookaleczenia” i opisywanie tożsamości transpłciowej jako „moda”.

Ale jego fani w Australii opłakują stratę legendy komedii.

Był czterokrotnie żonaty i pozostawił żonę Lizzie Spender i czworo dzieci.

Jakie masz wspomnienia związane z Barrym? Czy kiedykolwiek go spotkałeś? Podziel się swoimi wspomnieniami przez e-mail [email protected].

Jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC, podaj numer kontaktowy. Możesz również skontaktować się z nami w następujący sposób:

Jeśli nie możesz przeczytać tej strony i zobaczyć formularza, odwiedź mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz, albo napisz do nas na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku i lokalizacji.

READ  Heat prowadzi w serii 2: 0 nad Celtics w finale Konferencji Wschodniej: jak intensywność Miami pokonała Boston

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *