Basen czynny od 12 lutego

0
33

Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od piątku 12 lutego pływalnia „Orka”, po kilku miesiącach przerwy, ponownie zostanie otwarta dla klientów indywidualnych.

Jest to wynik luzowania obostrzeń, zapowiedzianych przez przedstawicieli rządu na konferencji prasowej w miniony piątek. Nie wiadomo jednak było do tej pory na jakich zasadach obiekty sportowe będą mogły zostać udostępnione klientom.

Czekaliśmy na publikację rozporządzenia w tej sprawie. Teraz wiemy już jakie warunki musimy spełnić. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami basen zostanie otwarty w pierwszym możliwym terminie, czyli w piątek 12 lutego. Zajęcia grupowe i aqua aerobiku zostaną z kolei wznowione od 15 lutego. – mówi dyrektor MOSiR, Mieczysław Głuchowski.

Wszystkie karnety na pływalnie, które obowiązywały w czasie jej zamknięcia, MOSiR postanowił automatycznie przedłużyć o cztery miesiące. Korzystający z basenu będą oczywiście zobowiązani do przestrzegania zasad sanitarnych. Są one opisane w widocznych miejscach na terenie pływalni, a także na stronie internetowej MOSiR. Najważniejsze z nich to nakaz osłony ust i nosa w całym obiekcie, z wyłączeniem części mokrej pływalni, zachowanie odległości 1,5 metra między klientami, obowiązuje także dezynfekcja rąk i zmiana obuwia.

Co istotne, aktualne zalecenie sanitarne nie wprowadzają limitu osób, tak jak wiosną. Zatem w pływalni będzie mogło przebywać tyle osób ile normalnie przewiduje regulamin obiektu, czyli 116. Jedynie widownia będzie wyłączona z użytkowania. Ograniczenia będą dotyczyć saun, do których będą mogły wejść jednocześnie tylko dwie osoby. W celu zapewnienia bezpieczeństwa klientom, tak samo jak po „odmrożeniu” wiosną, wprowadzamy zasadę, że kluczyki do szatni będą wydawane do co drugiej szafki. Dezynfekcja kluczyków będzie przeprowadzana po każdym użyciu, a dezynfekcja szatni co godzinę – tłumaczy Mieczysław Głuchowski.

Od 12 lutego MOSiR udostępni też wszystkie boiska. Oznacza to, że drużyny piłkarskie będą mogły organizować chociażby sparingi przed zbliżająca się rundą wiosenną. Zamknięte natomiast wciąż pozostanie miejskie lodowisko, gdyż aktualne luzowanie obostrzeń nie dotyczy innych zadaszonych obiektów sportowych, oprócz pływalni.