Będą zmiany w organizacji ruchu

0
133

W związku z kulminacją miejskich obchodów 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą, zwracamy się z prośbą do kierowców o umożliwienie godnego przeprowadzenia ceremoniału pogrzebowego majora Feliksa Kozubowskiego oraz informujemy o zmianie organizacji ruchu na ulicy Olimpijskiej podczas rekonstrukcji historycznej na polach czerwonkowskich.

W piątek 6 września odbędzie się symboliczny pogrzeb dowodzącego obroną Sochaczewa majora Feliksa Kozubowskiego oraz dwóch nieznanych żołnierzy poległych w Bitwie nad Bzurą. O 9.30 z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą nastąpi wyprowadzenie trumien, a następnie wprowadzenie pocztów sztandarowych do kościoła św. Wawrzyńca. O 10.00 odbędzie się msza święta, a po niej kondukt żałobny przejdzie ulicami Warszawską i Traugutta na cmentarz parafialny, gdzie nastąpi złożenie trumien do grobu, poświęcenie mogił, modlitwa za poległych i salwa honorowa. Organizatorzy uroczystości uprzejmie proszą kierowców o nie parkowanie samochodów tego dnia – przed południem – przy ul. Wyszyńskiego, na parkingu przed budynkiem muzeum oraz na odcinku ulicy Traugutta – między ulicą Cmentarną a bramą cmentarza parafialnego. Ratusz prosi o zabranie samochodów z tych miejsc do godziny 7.00 rano.

W niedzielę 8 września na terenie pól czerwonkowskich o godz. 14.00 rozpocznie się piknik VII Wieków Historii, natomiast o 17.30 odbędzie się widowiskowa rekonstrukcja historyczna przypominająca obronę Sochaczewa we wrześniu 1939 roku. Tego dnia na ul. Olimpijskiej będzie obowiązywać czasowa zmiana organizacji ruchu. Odcinek od ul. Piłsudskiego do skrętu w lewo, w ul. Kusocińskiego, będzie jednokierunkowy. Ruch ma się odbywać tylko lewym pasem jezdni (od strony basenu Orka).

Z kolei od strony obwodnicy ruch na ul. Olimpijskiej pozostanie dwukierunkowy, lecz na wysokości ulicy Kusocińskiego znajdzie się znak nakazu skrętu w prawo.

Daniel Wachowski
Biuro Prasowe UM w Sochaczewie