Będzie się działo! Konkurs Działaj Lokalnie rozstrzygnięty!

0
82

grafika-wyniki

Po raz pierwszy w powiecie sochaczewskim, Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego – Afiliowany Ośrodek Działaj Lokalnie, wsparło finansowo projekty złożone w I edycji konkursu Działaj Lokalnie.

W sumie wpłynęło sześć wniosków, a po ocenie formalnej i merytorycznej do dofinansowania zakwalifikowało się pięć z nich z następujących gmin: Iłów, Rybno, Brochów, Teresin oraz Miasto Sochaczew. Lista dofinansowanych projektów przedstawia się następująco:

1)   Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej – Magia olenderskich powideł;

2)   Uczniowski Klub Sportowy Feniks Rybno – Rybno aktywne będzie pozytywne;

3)   Grupa nieformalna Klub Na Obcasach – Zręczne ręce – warsztaty twórcze rękodzieła artystycznego;

4)   Grupa nieformalna Kobiety z Wólki i Olszowca – Nauka nie idzie w las, na naukę znajduj czas;

5)   Grupa nieformalna Wesoła Chata – Pogadamy Podziergamy – spotkania przy szydełku.

Wszystkim wnioskującym serdecznie gratulujemy. W najbliższych miesiącach prezentowali będziemy, jak nasi grantobiorcy realizują działania na rzecz swoich lokalnych społeczności.

Nabór wniosków trwał od 15 czerwca do 15 lipca 2016 r. Dzięki spotkaniom konsultacyjnym i indywidualnemu doradztwu udało się dotrzeć do wielu zainteresowanych konkursem organizacji oraz grup nieformalnych działających w powiecie sochaczewskim.

Wsparcia realizacji konkursu Działaj Lokalnie w powiecie sochaczewskim udziela Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Natomiast środki finansowe w konkursie pochodzą od firm z powiatu sochaczewskiego, które zechciały wesprzeć naszą inicjatywę.

 

Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego