Bezpieczne wakacje na półmetku

0
68

Sochaczewscy policjanci w ramach codziennej służby dbają o bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Połowa wakacji już za nami, a za oknem temperatury utrzymują się ciągle na wysokim poziomie. Pogoda skłania do korzystania z kąpieli jednak należy pamiętać o zachowaniu ostrożności przy wyborze miejsca, gdzie planujemy się kąpać.Pamiętajmy, że na terenie powiatu sochaczewskiego dostępne są dwa kąpieliska, gdzie kąpiel jest dozwolona i przede wszystkim bezpieczna. Jednym z takich miejsc jest basen ORKA w Sochaczewie, a dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu plaża miejska, gdzie w godzinach od 10.00 do 18.00 ratownik czuwa nad bezpieczeństwem kąpiących się osób. Należy zwracać uwagę na kolor flagi informującej czy kąpiel w danym momencie jest dozwolona i bezwzględnie słuchać ratownika.

Ciągle jednak wiele osób wybiera tzw. „dzikie kąpieliska”, gdzie kąpiel jest niedozwolona. Sochaczewscy policjanci w trakcie codziennej służby kontrolują rejony rzek na terenie powiatu sochaczewskiego, zalewy, wyrobiska i inne akweny wodne gdzie można spotkać kąpiące się osoby. Pamiętajmy, że akweny, które nie są objęte nadzorem i kontrolą mogą być śmiertelną pułapką. Nie znając dna takiego zbiornika, które stale się zmienia możemy w jednej chwili znaleźć się pod powierzchnią wody.

Wybierajmy bezpieczne kąpieliska pod nadzorem ratownika, który w razie potrzeby udzieli profesjonalnej pomocy, bo życie mamy tylko jedno.