Bezpieczni na wakacjach

0
96

O bezpieczeństwie wychowanków podczas wakacji myślą nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie Starym. Temu tematowi poświęcono już w placówce nie jedną godzinę lekcyjną. Odbywają się tu także liczne spotkania i konkursy o bezpieczeństwie. Koniec roku szkolnego, który wiąże się z wypoczynkiem dzieci, ich wyjazdem, większą swobodą i wolnym czasem jest jednak najlepszą okazją, by jeszcze raz wrócić do tematu i odpowiedzieć na pytanie: jak bezpiecznie spędzić wakacje?

18 czerwca w placówce odbyło się spotkanie społeczności szkolnej z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Tego dnia uczniowie odbyli pogadankę, podczas której odpowiadali na pytania policjantów i strażaków na co dzień pełniących służbę w Sochaczewie. Tym razem tradycyjną formę wykładu, która może kojarzyć się z rutyną, zastąpiła burza mózgów – dzieci chętnie zgłaszały się do odpowiedzi wskazując rozmaite warianty bezpiecznego zachowania.

Uczestnikiem spotkania poświęconego bezpieczeństwu był także radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Adam Orliński. Gość z Warszawy przekazał uczniom klasy V kaski rowerowe, umożliwiające amatorom dwóch kółek bezpieczną jazdę. W tym roku piątoklasiści stali się bowiem pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Za sobą mają już stosowny egzamin, a kartę rowerową w kieszeni. Przypomnienie zasad bezpieczeństwa na drodze, łonie natury i w domu niewątpliwie się im przyda.