Bezpiecznie, nie tylko na wakacjach

0
11

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji oraz strażacy z sochaczewskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej spotkali się w Szkole Podstawowej nr 3 z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Mundurowi przypomnieli uczestnikom półkolonii najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym i podczas wakacyjnego wypoczynku, zwłaszcza nad wodą.

Mundurowi podkreślali, jak ważne jest zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku w czasie wakacji, gdy dzieci i młodzież mają dużo czasu wolnego. Policjanci zwrócili  szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mówili o tym jak powinien zachowywać się odpowiedzialny uczestnik ruchu. Szczególną uwagę zwrócono na najbardziej niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów. Poruszono również temat obowiązkowego wyposażenia roweru i zalecanego wyposażenia rowerzysty. Dzieci dowiedziały się  jakie informacje musimy przekazać dyspozytorowi, gdy wzywamy pomoc korzystając z numeru alarmowego 112. Podczas spotkania, w ramach prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, poruszono również temat zagrożeń wynikających z korzystania z niestrzeżonego kąpielisk.

Po wysłuchaniu najważniejszych porad, dzieci mogły obejrzeć pojazdy i wyposażenie, którymi dysponują policjanci i strażacy w codziennej służbie.