Biden i McCarthy zwołają kluczowe spotkanie w sprawie pułapu zadłużenia, gdy skończy się czas na rozwiązanie impasu

WASHINGTON (AP) — prezydent Joe Biden i przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy mają spotkać się w kluczowym momencie w Białym Domu w poniedziałek po południu, gdy Waszyngton próbuje podnieść pułap zadłużenia kraju, aby uniknąć kompromisu budżetowego i niechlujnej niewypłacalności federalnej..

Negocjatorzy Białego Domu spotkali się z zespołem McCarthy’ego przez prawie trzy godziny na Kapitolu przed sesją przywódcy Demokratów i nowego republikańskiego mówcy. Będzie to miało kluczowe znaczenie, ponieważ już w przyszłym tygodniu będą walczyć o uniknięcie kryzysu zadłużenia. Zespoły zakończyły pracę w południe, a przed spotkaniem w Białym Domu nie zaplanowano dalszych rozmów.

Po weekendzie rozmów typu start-and-stop, obaj wydawali się optymistyczni, ponieważ mieli do czynienia z terminem 1 czerwca.Kiedy rząd nie ma pieniędzy na opłacenie rachunków.

W poniedziałek rano McCarthy przyjął ostrzejszą postawę, oskarżając Bidena o odmowę angażowania się w coroczne wydatki federalne, osobną kwestię, ale związaną z długiem narodu.

„To, co musimy tutaj zrobić, to przestać wydawać niewolnictwo” – powiedział dziennikarzom McCarthy z Kalifornii po przybyciu na Kapitol.

„Ponieważ Demokraci i prezydent odmawiają nawet negocjacji, żadna rodzina nie może działać w ten sposób” – powiedział. „Dlatego przechodzimy od kryzysu do kryzysu”.

Jak wielokrotnie powtarzał McCarthy: „Wydamy mniej niż w zeszłym roku”.

Warunki umowy wydają się być w zasięgu ręki, a negocjacje w sprawie terminu na rok budżetowy 2024, który ma kluczowe znaczenie dla wyjścia z impasu, zawęziły się. Republikanie nalegali, aby przyszłoroczne wydatki nie mogły przekroczyć obecnego poziomu z 2023 r., ale Demokraci odmówili zaakceptowania ostrych cięć zaproponowanych przez zespół McCarthy’ego, a Biały Dom zamiast tego zaproponował utrzymanie wydatków na stałym poziomie.

Umowa budżetowa otworzyłaby osobne głosowanie w celu podniesienia pułapu zadłużenia, obecnie wynoszącego 31 bilionów dolarów, aby umożliwić więcej pożyczek na spłatę już zaciągniętych rachunków. Sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała w niedzielę, że 1 czerwca to „twardy termin”.

READ  Michigan vs. TCU Score: aktualizacje na żywo, wyniki College Football Playoff, relacje z Fiesta Bowl 2022

Reprezentant Patrick McHenry, główny negocjator Partii Republikańskiej Karoliny Północnej, powiedział dziennikarzom, że runda rozmów w późną niedzielę przebiegła „dość dobrze”.

„Znamy termin, znamy wyzwanie” – powiedział McHenry, przewodniczący House Financial Services Committee, wchodząc na poranną sesję.

Trzy godziny później McHenry powiedział dziennikarzom: „Jesteśmy tutaj w bardzo wrażliwym punkcie, a celem jest uzyskanie czegoś, co można wprowadzić w życie”.

McHenry dodał: „Wszyscy wiedzą, że przy podzielonym rządzie istnieją kompromisy”.

Biden i McCarthy rozmawiali przez telefon, gdy prezydent wracał do domu samolotem Air Force One po niedzielnym szczycie Grupy Siedmiu w Japonii.. „To było świetne, porozmawiamy jutro” – powiedział Biden w odpowiedzi na wykrzyczane pytanie po jego powrocie późną niedzielę.

Wezwanie ożywiło rozmowy, a negocjatorzy zebrali się w Kapitolu na 2,5 godziny w niedzielę wieczorem, aby niewiele powiedzieć o tym, co im zostało. W zeszłym tygodniu rynki finansowe zanotowały spadki Po ustaniu rozmów.

„Będziemy kontynuować pracę” – powiedział Steve Ricchetti, doradca prezydenta, gdy zespół Białego Domu wyszedł z rozmów w późną niedzielę.

McCarthy w Kalifornii powiedział dziennikarzom w niedzielę, że rozmowa z Bidenem była „produktywna”, a Biden powiedział na konferencji prasowej przed wyjazdem z Japonii: „Myślę, że możemy dojść do porozumienia”.

Ale McCarthy powiedział: „Byłem z nim bardzo jasny od samego początku. Musimy wydać mniej niż w zeszłym roku” – powiedział.

Wcześniej Biden wykorzystał swoją końcową konferencję prasową w Hiroszimie w Japonii, aby powiedzieć, że wykonał swoją część, zgadzając się na cięcia wydatków i ostrzegając: „Czas, aby Republikanie zaakceptowali, że nie mogą zawrzeć żadnej umowy samodzielnie, w izolacji To partyjne warunki.

„Teraz nadszedł czas, aby druga strona wyszła ze swojej skrajnej pozycji” – powiedział.

Prawodawcy GOP trzymają się mocno żądań ostrych cięć wydatków z pułapami przyszłych wydatków, odrzucając alternatywy proponowane przez Biały Dom i wzywając do redukcji deficytu dzięki nowym dochodom z podatków.

READ  W programie Festiwalu Filmowego w Cannes 2023 znalazły się filmy Wesa Andersona i Todda Haynesa

McCarthy prywatnie nalegał, aby podwyżki podatków nie wchodziły w grę w jego rozmowach z Bidenem

Republikanie chcą, aby przyszłoroczne wydatki powróciły do ​​​​poziomu z 2022 r., ale Biały Dom zaproponował utrzymanie roku budżetowego 2023 w obecnym kształcie na rok 2024. Republikanie początkowo starali się nałożyć limity wydatków na 10 lat, chociaż niedawny plan ograniczył to do sześciu. Biały Dom chce dwuletniej umowy budżetowej.

Kompromis w sprawie tych najwyższych poziomów wydatków pomógłby oddać McCarthy’ego konserwatystom, jednocześnie odsuwając głosy Demokratów potrzebne w podzielonym Kongresie, aby uchwalić jakąkolwiek ustawę.

Republikanie chcą również wymagań dotyczących pracy dla Medicaid Plan opieki zdrowotnej, choć sprzeciwia się temu administracja Bidena, mówi, że miliony ludzi mogą stracić zasięg. Partia Republikańska wprowadziła również nowe cięcia w pomocy żywnościowej, ograniczając zdolność państw do odstąpienia od wymogów pracy na obszarach o wysokim bezrobociu. Ale Demokraci powiedzieli, że jakiekolwiek zmiany w wymogach pracy dla odbiorców pomocy rządowej byłyby nieistotne.

Ustawodawcy GOP dążą również do cięć w wydatkach IRS i przesunęliby większość cięć wydatków na inne programy federalne, zwalniając konta obrony i weteranów z cięć.

Biały Dom przeciwdziałał, utrzymując równe wydatki na obronę i niezwiązane z obroną w przyszłym roku, co pozwoliłoby zaoszczędzić 90 miliardów dolarów w roku budżetowym 2024 i 1 bilion dolarów w ciągu 10 lat.

Wszystkie strony rozważają możliwość pakietu obejmującego ramy mające na celu złagodzenie przepisów federalnych i przyspieszenie rozwoju projektów energetycznych.

McCarthy wskazał, że pomimo nacisków Białego Domu ze strony Republikanów, aby zaakceptowali część proponowanej przez nich zmiany imigracyjnej.

Od miesięcy Biden odmawia angażowania się w rozmowy dotyczące pułapu zadłużenia, argumentując, że Republikanie w Kongresie próbują wykorzystać głosowanie w sprawie limitu zadłużenia, aby uzyskać ustępstwa wykonawcze w sprawie innych priorytetów politycznych.

Ale gdy zbliża się czerwiec, Republikanie przedstawiają własne przepisy dotyczące wydatków, a Biały Dom rozpoczyna rozmowy w sprawie porozumienia budżetowego, które może obejmować zwiększenie pułapu zadłużenia.

READ  Rozpoczyna się próba rajdu na giełdzie; Tesla skacze wśród wytycznych kredytowych EV

McCarthy stoi w obliczu twardej prawicy, która może odrzucić każdą umowę, co skłoniło niektórych Demokratów do sprzeciwienia się wszelkim kompromisom między Bidenem a Republikanami i do samodzielnego podniesienia pułapu zadłużenia, aby uniknąć niewypłacalności.

Prezydent powiedział jednak, że na razie wykluczy możliwość powołania się na 14. poprawkę. Jako rozwiązanie mówi się, że jest to „nierozstrzygnięta” kwestia prawna i związana z sądami.

___

Miller relacjonował, a pisarz Associated Press, Josh Bock, wniósł swój wkład z Hiroszimy w Japonii. Powiązani pisarze prasowi Kevin Freking, Farnoosh Amiri, Colin Long i Will Weissert przyczynili się do powstania tego raportu z Waszyngtonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *