Biden odwiedza południową granicę w obliczu nowych represji wobec imigrantów

„Obrońcy praw obywatelskich i członkowie Kongresu są oburzeni tą polityką, ponieważ naruszają one prawo dotyczące uchodźców i spowodują więcej cierpienia na granicy, wyrządzając krzywdę czarnoskórym, brązowym i plemiennym osobom ubiegającym się o azyl” – powiedziała Heidi Altman, dyrektor ds. polityki krajowej w Immigrant Justice Center , liberalna grupa praw człowieka. Powiedział na Twitterze. „Administrator musi przestać się odchylać, *słuchać* i cofać”.

Pan. Krytyka ze strony tych samych grup, które zaciekle sprzeciwiały się polityce Trumpa, Mr. To rozgniewało Bidena i jego współpracowników.

„Cóż, oczywiście, przyjmujemy inny pogląd” – powiedział John F. Kirby powiedział, zwracając uwagę na żądanie zrównoważenia potrzeby „legalnych dróg wjazdu” z „zapewnieniem kontroli nielegalnej migracji”.

Pan. Kirby i inni urzędnicy Białego Domu, w tym przywódcy San Antonio, Chicago, Waszyngtonu i Nowego Jorku oraz kilku burmistrzów, którzy zmagali się z napływem imigrantów do swoich miast, powiedzieli w zeszłym tygodniu, że Mr. Chwalili plany Bidena.

Ale kiedy doradcy prezydenta walczyli o odparcie krytyki ze strony Demokratów i grup praw człowieka, przygotowywali się na miesiące ponownych ataków ze strony Republikanów, którzy zarzucali administracji, że jest zbyt słaba na granicy. W Komentarz opublikowany przed wizytą PrezydentaSenator Shelley Moore Capito, republikanin z Wirginii Zachodniej, skrytykował Mr.

„Zaniedbanie przez prezydenta wizyty na południowej granicy – ​​w czasie, gdy mamy do czynienia z rekordową liczbą nielegalnych przekroczeń i wyraźnym kryzysem – jest równoznaczne z tym, że nasz naczelny dowódca nie odwiedza Pentagonu podczas operacji wojskowej” – napisał. „To sprawdza pole, ale nie zaczyna rozwiązywać problemów”, powiedział o swoim przeprowadzce do El Paso.

Pytanie, co robić wzdłuż południowej granicy w miejscach takich jak El Paso, przyciągnęło Trumpa na spotkania z prezydentem Meksyku Andrésem Manuelem Lópezem Obradorem i premierem Kanady Justinem Trudeau. Biden będzie w centrum dyskusji podczas wizyty.

READ  Meta została ukarana grzywną w wysokości 414 milionów dolarów po tym, jak praktyki reklamowe zostały uznane za nielegalne w świetle prawa UE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *