Biden zaczyna zadawać ciosy w walce o pułap zadłużenia

„Republikańskie groźby są niebezpieczne, są bezsensowne” – powiedział Biden około 300-osobowemu tłumowi w SUNY Westchester Community College.

Przemówienie Bidena odzwierciedlało twardą postawę jego i jego zespołu. W Białym Domu doradcy nadal wierzą, że mają przewagę w negocjacjach i że porozumienie w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia zostanie osiągnięte. Ale są też obawy co do elastyczności.

Starając się przez to przejść, Biały Dom świadomie naciska, by użyć swojego kołczanu ze strzałami. Biden, który do tej pory ograniczał swoje wystąpienia w prasie, drugi dzień z rzędu odpowiadał na pytania dziennikarzy w środę. Ponieważ od miesięcy nie postawił stopy w dystrykcie kontrolowanym przez GOP, jego zespół już rozważa podobne wyjazdy, aby wywrzeć presję na Republikanów, by przeciwstawili się przywództwu partii.

W dzielnicy, którą w środę odwiedził Biden, mieszka przedstawiciel Republikanów. Mike’a LawleraPokonał urzędującego kongresmena Seana Patricka Maloneya o mniej niż jeden procent w 2022 roku. Odzwierciedlając podejście kija i marchewki, które Biały Dom zdecydował się wdrożyć, Biden rozpoczął swoje uwagi od podziękowania Lawlerowi za obecność. Powiedział, że kongresman „nie był jednym z tych republikanów MAGA”.

„Nie chcę wpędzać go w kłopoty, mówiąc o nim dobre rzeczy” – żartował Biden.

Lawler powiedział później dziennikarzom, że Biden powiedział za kulisami, że jego wizyta nie miała na celu wywarcia jakiejkolwiek presji na wrażliwych Republikanów. „To była bardzo serdeczna rozmowa” – powiedział kongresman.

Lawler poparł także marszałka Izby Kevina McCarthy’egoPodejście polegające na powiązaniu rozmów budżetowych z pułapem zadłużenia wywiera presję na cięcia wydatków. Dodał jednak, że jego obowiązkiem jest, aby nowy poseł był otwarty na rozmowy dwustronne.

„Głęboko wierzę, że wszyscy mamy obowiązek współpracować, ponieważ się pojawiłem” — powiedział Lawler. – Mamy trzy tygodnie do startu, nie ma czasu do stracenia.

Następna podróż krajowa Bidena nie jest planowana, ale doradcy Białego Domu powiedzieli, że nie wykluczył podróży do podobnej dzielnicy, aby wywrzeć presję na Republikanów broniących fotela zdobytego przez prezydenta w 2020 roku. Biden wygrał 18 republikańskich okręgów, w których pomoce domowe od dawna wierzyły, że mogą być narażone na romantyczne kampanie.

Gdy nowa partia prawodawców objęła urząd w styczniu, wyżsi urzędnicy Białego Domu i współpracownicy z Biura Spraw Legislacyjnych przedstawili się nowym prawodawcom i pracownikom, wyobrażając sobie umiarkowanych republikanów. Głosowanie w sprawie pułapu zadłużenia. Współpracownicy Bidena od dawna wierzą, że wpływy McCarthy’ego na jego partię osłabły i że możliwa jest dezercja.

Ale tych 18 republikanów głosowało wraz z większością partii za przyjęciem ustawy o przywództwie, która ogranicza kluczowe programy w krajowej agendzie Bidena, w tym cięcia wydatków i zwiększenie pułapu zadłużenia. A swingujący członkowie GOP powiedzieli, że od czasu ich wprowadzenia niewiele zmieniło się w kontynuacji West Wing. Lawler powiedział, że jego jedyne spotkanie w Białym Domu odbyło się na jego własną prośbę w zeszłym miesiącu.

„Myślę, że próbujesz wycisnąć na pełnym korcie” — powiedział Lawler. „Nie widzę żadnego znaczącego postępu z ich strony w znajdowaniu ścieżek do przodu”.

Doradcy Białego Domu zaprzeczyli temu twierdzeniu, mówiąc, że w niektórych przypadkach Republikanie odrzucali działania informacyjne Białego Domu, aby mogli chronić swoją przestrzeń do przemawiania. Ale doradcy nie podali przykładów niedawnych działań informacyjnych.

„Rekord prezydenta potwierdza to, co jego zespół wyjaśnił podczas naszych częstych spotkań z każdym republikaninem w Kongresie: jest on chętny do kontynuowania pracy po drugiej stronie ołtarza, aby zapewnić większy postęp amerykańskim rodzinom” – powiedział rzecznik Białego Domu Andrew Bates.

Biały Dom również wywierał presję publiczną na tych prawodawców. W ostatnich dniach Zachodnie Skrzydło wykorzystało szacowany wpływ cięć wydatków republikańskich na Departament Spraw Weteranów. VA opublikowało badanie, w którym stwierdzono, że zmniejszy to 81 000 miejsc pracy, zmniejszy liczbę wizyt ambulatoryjnych o 30 milionów i zwiększy liczbę roszczeń z tytułu niezdolności do pracy o 134 000.

Biały Dom wysadził konkretne liczby 18 okręgów kongresowych kierowanych przez GOP – 18 okręgów wygranych przez Bidena.

Podczas gdy Biden opisał wtorkowe spotkanie jako „produktywne”, skrytykował McCarthy’ego za to, że czasami „trochę przesadzał” i nie wiedział, co proponuje w swoim rachunku GOP. Ostrzegł również, że nie wszyscy przy stole negocjacyjnym są zobowiązani do unikania niewypłacalności.

Biały Dom zasygnalizował, że jest otwarty na cięcia wydatków, tak jak robił to w ciągu ostatniej dekady, w tym za prezydentury republikanów. Biden ma ponownie spotkać się z McCarthym, Schumerem i przywódcą mniejszości w Senacie w piątek Mitcha McConnella i przywódca mniejszości domowej Hakeema Jeffreysa.

Do tego czasu pracownicy Białego Domu i współpracownicy czterech przywódców Kongresu będą nadal prowadzić dyskusje, powiedzieli ludzie. Doradcy Białego Domu uważają, że polityka jest po ich stronie debaty, ale ostatnie sondaże sugerują, że winne są obie strony.

Biden, który powoli przyspieszał swoją kampanię reelekcyjną, powiedział po środowym spotkaniu, że jest „zadowolony”, słysząc, jak McConnell potwierdza, że ​​Ameryka nie spłaci długu, ale ostrzegł, że „to nie jest Partia Republikańska twojego ojca” ”.

Przywódczyni większości w Senacie stanu Nowy Jork, Andrea Stewart-Cousins, powiedziała: „To nie jest żart i ludzie nie powinni myśleć, że pobyt w Waszyngtonie nie wpływa na moje codzienne życie”. „To robi różnicę, a jeśli istnieje kongresman, który odmawia działania z powodu republikanów MAGA, ludzie to zrozumieją. Wierzę.

Aby podkreślić powagę sytuacji, Biden przyznał po raz pierwszy w tym tygodniu, że „rozważa” wykorzystanie 14. poprawki jako sposobu na uniknięcie impasu w pułapie zadłużenia. Wyraził jednak pewne wątpliwości, czy to zadziała: pojawiłyby się wyzwania prawne, a pułap zostałby osiągnięty bez przedłużenia. Doradcy powiedzieli w środę, że pomysł można zbadać po przejściu kryzysu, więc nawet jeśli sytuacja się nie powtórzy, jest mało prawdopodobne, aby został wykorzystany.

Doradcy Białego Domu powiedzieli, że Biden nadal prawdopodobnie pojedzie na przyszłotygodniowy szczyt G-7 w Japonii. Nie osiągnięto porozumienia w sprawie pułapu zadłużenia.

READ  Masakra po zderzeniu pociągu w pobliżu greckiego miasta Larissa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *