Bieżnia z pomiarem czasu

0
40

Od maja trwa modernizacja stadionu przy ulicy Warszawskiej. Już za kilka miesięcy z kompleksowo przebudowanego obiektu będą korzystali piłkarze, rugbiści oraz lekkoatleci. Obiekt ma pogodzić interesy i potrzeby wszystkich tych dyscyplin. To inwestycja za 5,84 mln zł.

Przypomnijmy, że w 2017 roku ratusz otrzymał z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, niemal 2,6 mln dofinansowania do tego zadania. Współfinansowany przez ministra projekt przewiduje, że nasz samorząd zlikwiduje trybuny ziemne od strony ulicy Kusocińskiego, przebuduje boisko do rugby i piłki nożnej, wykona system drenażu odprowadzający deszczówkę z boiska i bieżni do zbiorników retencyjnych, a zgromadzona w nich woda posłuży do nawadniania boiska, zamontuje oświetlenie całego terenu (wraz z płytą główną boiska), piłkochwyty, ułoży sześciotorową bieżnię z poliuretanu o długości 400 metrów, a dla lekkoatletów zbuduje skocznię do skoku w dal (z dwoma rozbiegami), skocznię do skoku wzwyż i rzutnię do pchnięcia kulą. Na terenie, gdzie lekkoatleci mają trenować skok wzwyż, zrezygnowano z trawy i zamieniono ją na nawierzchnię syntetyczną. Przy Warszawskiej montowane są studzienki i sieć teletechniczna pozwalająca na korzystanie z urządzeń do mierzenia czasu biegaczom.

We wniosku o dotację znalazły się też: montaż nowej bramy oraz furtki przy wejściu głównym na stadion, ułożenie chodników, nowa droga wewnętrzna i miejsca parkingowe. Na zlecenie ratusza prace prowadzi firma Tamex Obiekty Sportowe S.A.

Generalny remont stadionu to zadanie wieloletnie, rozłożone na kilka etapów. Pierwsza była trybuna, oddana do użytku w lutym br. Inwestycja kosztowała 2,84 mln zł. W miejscu starej trybuny powstała konstrukcja dla 864 kibiców (miejsca siedzące). Licząc koszt trybuny oraz prowadzony właśnie drugi etap, w latach 2018-2020 na modernizację stadionu przy ul. Warszawskiej ratusz wyda prawie 8,7 mln zł.

.