Biuletyn informacyjny Fundacji Autonomia

0
36

Fundacja-Autonomia

Biuletyn informacyjny

Fundacji Autonomia

nr 19 (194)/2016, 10.08.2016 r.

 

Pracowite wakacje w POPPS

Weekend 22-24 lipca zespół POPPS spędził w miejscowości Korfowe w Puszczy Kampinoskiej, gdzie odbyło się spotkanie integracyjno-szkoleniowe Porozumienia. Podczas niemal trzech dni trenerzy ze Szkoły Liderów przeprowadzili intensywne warsztaty z budowania efektywnego zespołu i sprawnego działania grupy. Nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę i rekreację.

http://www.popps.org.pl/pracowite-wakacje-popps/

 

Konkurs Działaj Lokalnie rozstrzygnięty! Będzie się działo!

Po raz pierwszy w powiecie sochaczewskim, Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego – Afiliowany Ośrodek Działaj Lokalnie, wsparło finansowo projekty złożone w I edycji konkursu Działaj Lokalnie.

Lista dofinansowanych projektów przedstawia się następująco:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej – Magia olenderskich powideł;
  • Uczniowski Klub Sportowy Feniks Rybno – Rybno aktywne będzie pozytywne;
  • Grupa nieformalna Klub Na Obcasach – Zręczne ręce – warsztaty twórcze rękodzieła artystycznego;
  • Grupa nieformalna Kobiety z Wólki i Olszowca – Nauka nie idzie w las, na naukę znajduj czas;
  • Grupa nieformalna Wesoła Chata – Pogadamy Podziergamy – spotkania przy szydełku.

http://www.popps.org.pl/konkurs-dzialaj-lokalnie-rozstrzygniety-bedzie-sie-dzialo/

 

Nabór do Akademii NGO.MAZOWIA.COM – zgłoś się do 24 sierpnia 2016

Dołącz do Akademii NGO.MAZOWIA.COM i dowiedz się co nowe technologie mogą zmienić w codziennej pracy Społecznika i Społeczniczki. Uczestnicząc w webinariach przekonasz się o tym, że nowe technologie ułatwią codzienną pracę w III sektorze, pomogą zwiększyć rozpoznawalność Twojej organizacji w środowisku lokalnym i zwiększą wiarygodność Twojej organizacji wśród mieszkańców, grantodawców czy potencjalnych partnerów.

http://mazowia.org.pl/2,1190,nabor_do_akademii_ngomazowiacom__zglos_sie_do_24_sierpnia_2016.html

 

XX Sesja Rady Gminy Iłów, 23 sierpnia 2016 r., o godz. 10.00 w sali GOK Iłów:

http://www.ilow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=545:zaproszenie-na-sesj-rady-gminy-w-dn-23082016-r&catid=34:aktualnosci&Itemid=53

 

Gmina Brochów przystępuje do opracowania „Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Brochów na lata 2016-2026″. W Programie zostaną ujęte najważniejsze przedsięwzięcia rewitalizacyjne, które będą realizowane w perspektywie kolejnych lat. Program będzie wynikiem wielu szczegółowych opracowań i analiz. Nie może jednak zostać przygotowany bez udziału społeczności lokalnej.

http://brochow.pl/anonimowa-ankieta-dot-gminnego-programu-rewitalizacji-brochow-na-lata-2016-2026/

 

Dodatkowy nabór wniosków w programie „Sport Wszystkich Dzieci”

Minister Sportu i Turystyki ogłasza dodatkowy nabór wniosków w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Oferty należy składać do 19 sierpnia 2016 r.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/1928337.html

 

Jak zniechęcić społecznika krok po kroku? Przewodnik dla urzędników

Wiele urzędów oraz instytucji publicznych jest obecnie zmuszanych do konsultacji społecznych oraz do pracy z organizacjami pozarządowymi. Walczmy jednak z tym zgubnym zwyczajem! Tak zwana partycypacja społeczna to tylko przejściowa moda.

http://warszawa.ngo.pl/wiadomosc/1927988.html

 

Organizacja festynów przez lokalne organizacje społeczne a podatki 

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych zaprasza do zapoznania się z broszurą informacyjną nt. organizacji festynów przez lokalne organizacje społeczne przygotowaną przez Izbę Skarbową we Wrocławiu we współpracy z Izbą Celną we Wrocławiu.

http://www.dfop.org.pl/pl/1/nse/15/843/Organizacja_festynow_przez_lokalne_organizacje_spoleczne_a_podatki_Broszura

 

Formularze KRS w PORADNIK.NGO.PL. Czyste i wypełnione!

Zobacz zbiór formularzy używanych w komunikacji organizacji pozarządowej z Krajowym Rejestrem Sądowym. Zebrane w jednym miejscu w serwisie poradnik.ngo.pl pomogą przejść przez proces rejestracji organizacji i inne momenty obowiązkowych kontaktów z KRS. Zobacz, jak wypełnić formularz KRS.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/1923573.html

 

Przedsiębiorcza Wielkopolska wyprzedziła Mazowsze

Wydawałoby się, że liderem przedsiębiorczości wśród NGO powinno być województwo mazowieckie – tam przecież przeciętne przychody NGO są najwyższe. A jednak Mazowsze zajmuje dopiero drugie miejsce w tym rankingu! Wygrała Wielkopolska.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/1927994.html

 

Łowicz. Warsztat FWW „Projekt. I co dalej?”

Fundacja Wspomagania Wsi ogłasza nabór na bezpłatny warsztat „Projekt. I co dalej?”, skierowany do członków organizacji pozarządowych działających w miejscowościach do 6000 mieszkańców. Warsztaty odbędą się w Łowiczu w dniach 22-25 września 2016 r.

http://kalendarz.ngo.pl/wiadomosc/1926274.html

 

Obowiązek zgłoszenia do US osoby odpowiedzialnej za naliczanie podatku

Organizacja pozarządowa, która stała się płatnikiem podatku musi pamiętać o obowiązkowym zgłoszeniu do urzędu skarbowego osoby odpowiedzialnej za naliczenie podatku. Mówią o tym przepisy ordynacji podatkowej. A co należy zrobić, kiedy kończymy współpracę z wcześniej zgłoszoną do US osobą?

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/884434.html

 

Pozarządowe mity i fakty: Czy wszystkie organizacje mogą zbierać 1%? [infografika]

W Polsce mamy ponad 117 tys. organizacji, a status organizacji pożytku publicznego (OPP) ma około 8000. O 1% podatku dochodowego mogą ubiegać się tylko organizacje mające status OPP. Wiele osób myśli jednak, że mogą to robić wszystkie fundacje i stowarzyszenia. To nieprawda! W cyklu „Pozarządowe mity i fakty” portal ngo.pl rozprawia się z obiegowymi opiniami na temat III sektora.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosc/1901240.html

 

Dziękujemy za uwagę, a po więcej bieżących informacji z życia sektora pozarządowego powiatu sochaczewskiego zapraszamy na stronę Fundacji Autonomiawww.fundacjaautonomia.org i na https://www.facebook.com/fundacja.autonomia.