Biuletyn informacyjny Fundacji Autonomia nr 23(134)/2014, 25.09.2014 r.

0
40

POPPS wita nową, trzynastą organizację członkowską – Stowarzyszenie Działamy Sprawnie-Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość” z Sochaczewa. Szczegóły na fanpage POPPS:

https://www.facebook.com/pages/Porozumienie-Organizacji-Pozarz%C4%85dowych-Powiatu-Sochaczewskiego/1476607849258768?ref=hl

 

XXXIII Sesja Rady Powiatu w Sochaczewie, 29 września 2014 roku o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie ul. Piłsudskiego 65

http://www.e-sochaczew.pl/powiat/index.php?pokaz=news&id_news=44887

 

XLIX Sesja Rady Gminy Rybno, 29 września 2014 roku o godz. 9:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy Rybno 

http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,zaproszenie-na-posiedzenie-xlix-sesja-rady-gminy-rybno,44896.html

 

Burmistrz Sochaczewa ogłosił konsultacje projektu Programu współpracy na 2015 rok

Konsultacje potrwają od 24.09.2014 r. do 08.10.2014 r. UWAGA! W BIP załączono złe pliki dotyczące konsultacji. Pliki dotyczą programu na 2014 rok. Poprosimy o podlinkowanie właściwych plików!

W załączeniu do biuletynu przedstawiamy uwagi i propozycje Fundacji Autonomia do projektu programu współpracy zgłoszone w I etapie konsultacji.

http://sochaczew.pl/home/www/2965?title=NGO-konsultacje&filterId=5&tabId=76&sochaczew

http://sochaczew.pl/home/newsshow2/10312?title=Zglos-uwagi-do-programu-wspolpracy-z-NGO&filterId=2&sochaczew

 

Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Turystyki w województwie mazowieckim na lata 2014-2020

Projekt Strategii Rozwoju Turystyki województwa mazowieckiego na lata 2014 – 2020 został opracowany na zlecenie Samorządu Województwa Mazowieckiego przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną w 2013 roku. Po przejściu procesu konsultacji i legislacji stanowić on będzie najważniejszy dokument regionu w obszarze turystyki.

http://www.dialog.mazovia.pl/aktualnosci/szczegoly_wiadomosci/article/konsultacje_spoleczne_projektu_strategii_rozwoju_turystyki_w_wojewodztwie_mazowieckim_na_lata_2014.html?cHash=6466249881

 

VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych za nami!

Za nami VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych (OFIP). Organizowane co trzy lata Forum w tej edycji zyskało dodatkowego znaczenia stając się polem do podsumowania 25 lat sektora pozarządowego w wolnej Polsce. Dyskusja o sukcesach, problemach i wyzwaniach rozpoczęła się już kilka miesięcy temu na regionalnych Forach Inicjatyw Pozarządowych (FIP-ach) swoją kontynuację znajdując właśnie w trakcie wydarzeń ogólnopolskiego forum. Co się na nim działo?

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/1011738.html

 

Ustawa o pożytku (nie tylko) w rękach posłów

Do sejmowej podkomisji do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi trafił projekt nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego. Przygotowała go – na podstawie zebranych od organizacji uwag i postulatów – Rada Działalności Pożytku Publicznego i Departament Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/1010641.html

 

Jawność, transparentność, partycypacja – czyli w jaki sposób realizowane jest w Polsce prawo do informacji publicznej?

Im wyższy szczebel administracji, tym trudniej obywatelom dotrzeć do informacji publicznych, do których dostęp gwarantują im przepisy polskiego prawa. Nienajgorzej „wyciąganie” informacji wygląda w samorządach gminnych, gorzej na szczeblu wojewódzkim, a najgorzej w administracji rządowej. To pierwsze wnioski, jakie płyną z badania praktycznej realizacji obywatelskiego prawa dostępu do informacji publicznej, które przeprowadziło Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” wraz z partnerem Access Info Europe.

http://watchdog.org.pl/81,2029,jawnosc_transparentnosc_partycypacja__czyli_w_jaki_sposob_realizowane_jest_w_polsce_prawo_do_informacji_publicznej.html

 

Poszukiwani Rzecznicy dostępnych wyborów

Czy wiesz, że dzięki nowym przepisom bez wychodzenia z domu możesz oddać głos na swojego kandydata w wyborach? Tylko 1 na 5 Polaków zna swoje prawa obywatelskie i wie o uprawnieniach wyborczych. Zostań Rzecznikiem dostępnych wyborów! Dołącz do akcji informacyjnej w ramach projektu „Pełnosprawny wyborca” i promuj prawa wyborcze osób starszych i z niepełnosprawnościami w swojej gminie!

http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/1011130.html

 

Dziękujemy za uwagę, a po więcej bieżących informacji z życia sektora pozarządowego powiatu sochaczewskiego zapraszamy na stronę Fundacji Autonomia www.fundacjaautonomia.org

Wiadomość 1 z 283