BMW nie pomogło w ucieczce

1
341

Policjanci biorący udział w działaniach Alkohol podjęli pościg za kierowcą BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Auto, kierowane przez 20–letniego mieszkańca gminy Iłów, funkcjonariusze zatrzymali po kilku kilometrach pościgu. Kierowca był pijany i nie miał uprawnień do kierowania.

Policjanci biorący udział w działaniach „Alkohol” zauważyli, że kierowca osobowego bmw jedzie pod prąd jedną z ulic w Iłowie. Włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne chcąc zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierowca nie reagował i podjął próbę ucieczki.  Uciekające z dużą prędkością BMW funkcjonariusze zatrzymali po kilkukilometrowym pościgu. Jak się okazało się, że 20–letni kierowca miał blisko promil alkoholu w organizmie, a wykonane badanie na obecność środków odurzających w organizmie dało wynik pozytywny. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Młody mieszkaniec gminy Iłów myślał, że zdoła uciec policjantom i w ten sposób uniknie odpowiedzialności. W samochodzie było też dwóch pasażerów. Jeden z policjantów zauważył również, że jeden z nich próbował odrzucić torebkę z suszem roślinnym i szklaną fifkę. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. 20–latek usłyszał już zarzut  kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Ustalono również, że torebka z suszem była jego własnością. Jeśli specjalistyczne badanie potwierdzi, że znaleziony susz roślinny to marihuana, zarzuty zostaną rozszerzone o posiadanie środków odurzających, które jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Agnieszka Dzik/AL

1 KOMENTARZ

  1. A bmw to niby czemu miałoby pomoc w ucieczce? Skoro jest wiele innych szybkich aut z pod innych marek?. Jak większość tych bmw to wydmuszki po 100-150koni które nie jadą? Jakby to był sportowy Fiat Punto Evo, to też byście zrobili sensacje pisząc Fiat w nazwie? Nie sądzę. Wszyscy się BMW uczepili jakby to było nie wiadomo jakie sportowe auto przestępców i powód do sensacji, co artykuł w internecie i bmw w zdarzeniu to w nazwie być musi, a jak zrobi coś takiego jakiś opel czy renowka zero wzmianki 🙂

Comments are closed.