Boxer kontra Astra w Karolkowie Szwarockim

5 lipca, o godzinie 11:40, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 417. kilometrze drogi krajowej nr 92 w Karolkowie Szwarockim (gmina Rybno). Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do czołowo-bocznego zderzenia samochodów Opel Astra oraz Peugeot Boxer. Po zderzeniu obydwa pojazdy znalazły się w przydrożnych rowach. Autami podróżowało łącznie 5 osób, w tym 6-letnie dziecko. W chwili przybycia służb ratowniczych wszystkie osoby znajdowały się na zewnątrz, w pobliżu rozbitych samochodów. Równocześnie z zastępami PSP na miejsce dojechał zespół ratownictwa medycznego, który przystąpił do udzielania pomocy medycznej poszkodowanym.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz zakręceniu zaworu instalacji LPG w Oplu. Ostatecznie do szpitala przetransportowana została jedna osoba dorosła oraz dziecko. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji.

Działania prowadzone przez 9 strażaków PSP zakończono o godzinie 12:34.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek

.