Brona Taylor: Oficer, który otworzył ogień podczas nalotu, został zatrudniony przez biuro szeryfa pobliskiego hrabstwa.CNN

Miles Cosgrove, jeden z funkcjonariuszy policji metra w Louisville zaangażowanych w strzelaninę Brony Taylor w 2020 roku, został niedawno zatrudniony przez biuro szeryfa hrabstwa Carroll, powiedział CNN adwokat Cosgrove.

Posunięcie to skłoniło rodzinę Briany Taylor do wydania oświadczenia wyrażającego „wstręt” i „rozczarowanie” po tym, jak została zatrudniona w biurze szeryfa około 50 mil od Louisville.

Cosgrove – detektyw, który zabił Taylora, według prokuratora generalnego Kentucky – rozpoczął pracę w biurze szeryfa hrabstwa Carroll 20 kwietnia, powiedział szeryf Ryan Koser, stowarzyszonej z CNN WAVE.

Szeryf powiedział WAVE, że jego biuro przeprowadziło rutynową kontrolę przeszłości przed zatrudnieniem Cosgrove i zwrócił uwagę, że Cosgrove nigdy nie został obciążony.

WAVE informuje, że hrabstwo Khosrow wnosi przydatne doświadczenie.

Adwokat Cosgrove’a, Scott Miller, powiedział, że jego klient był kozłem ofiarnym za strzelaninę Taylora.

„Został postawiony w stan oskarżenia przez stanową wielką ławę przysięgłych, federalną wielką ławę przysięgłych” – powiedział, dodając: „Jego działania tej nocy policjanci są szkoleni, aby reagować, gdy do nich strzelają” – powiedział Miller. „Dostarczyliśmy zeznanie biegłego, że otrzymał odpowiednią identyfikację celu i jego izolację. Miasto nie przedstawiło żadnego biegłego. Ich polityka nie ma z tym nic wspólnego.

Prokurator generalny Kentucky Daniel Cameron powiedział, że Cosgrove było uzasadnione, ponieważ chłopak Taylora pierwszy strzelił do funkcjonariuszy.

Departament Policji Metro w Louisville zwolnił detektywa Cosgrove’a w styczniu 2021 roku za wystrzelenie 16 nabojów w dom Taylora i niewłączenie jego kamery na ciele.

W grudniu 2021 r. Rada Zasługi Policji Metropolitalnej w Louisville podtrzymała Cosgrove stosunkiem głosów 5 do 2 po wielu dniach obrad.

Według stacji telewizyjnej WHAS z Louisville, w listopadzie zeszłego roku Rada Egzekwowania Prawa Kentucky głosowała za nieodbieraniem certyfikatu stanowego oficera pokojowego Cosgrove.

Decyzja oznacza, że ​​może ubiegać się o inne stanowiska w organach ścigania w stanie.

„Rada Egzekwowania Prawa Kentucky, składająca się z obywateli, burmistrzów, sędziów-administratorów, funkcjonariuszy policji w całym stanie i nauczycieli, głosowała za nieutratą jego certyfikatu policjanta. [and] Aby móc zostać policjantem w Kentucky – powiedział Miller.

Sam Aguiar, który reprezentuje rodzinę Taylora, powiedział, że był „zniesmaczony”, gdy usłyszał o zatrudnieniu.

„Byłem rozczarowany i zniesmaczony, że agencja go zatrudniła. Mieliśmy jednego z czołowych ekspertów balistycznych w kraju, który dokonał przeglądu działań Cosgrove. Bez wątpienia doszedł do wniosku, że Cosgrove nadal strzelał do Pirony, gdy był nieuzbrojony i leżał na ziemi” – powiedział Aguirre.

„Nawet jeśli hrabstwo Carroll chciało, aby ktoś obsadził to stanowisko, należyta staranność powinna była zapobiec temu zatrudnieniu. Ale niestety, jak wiemy z przypadku Briony i wielu innych, w świecie policyjnym wiele niewykwalifikowanych przysług jest przyznawanych funkcjonariuszom z powodu odznaki.

Po dotarciu do CNN Departament Policji Metro w Louisville nie otrzymał komentarza.

Protestując przeciwko nominacji Cosgrove przed biurem szeryfa w Carrollton w poniedziałek, Departament Policji Carrollton potwierdził CNN. Do północy stowarzyszona z CNN firma WAVE zgłosiła niewielką liczbę mieszkańców, głównie Louisville.

„Wdrożyliśmy nasze plany dotyczące niepokojów społecznych. Nasza agencja skoordynowała reakcję z innymi agencjami obsługującymi nasze miasto” – powiedział szef policji w Carrollton, Michael Wilhoite, w oświadczeniu dla CNN.

Burmistrz Carrollton Rob W. Adams odniósł się do kontrowersyjnego zatrudnienia na stronie miasta na Facebooku.

„Jak wielu z was wie, w ostatnich dniach doszło do niepokojów związanych z niedawnym zatrudnieniem biura szeryfa hrabstwa Carroll. Rozumiemy, że istnieją grupy, które planują skorzystać ze swojego prawa do pokojowego protestu przeciwko tej decyzji” – powiedział Adams. Miasto Carrollton ściśle monitoruje sytuację i mamy plany zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa, jednak nie przewidujemy żadnych problemów”.

Tymczasem Cosgrove, który już rozpoczął pracę w biurze szeryfa hrabstwa Carroll, będzie musiał pracować jeszcze dwa lata, aby otrzymać pełne świadczenia emerytalne, według jego adwokata.

„Ma prawo robić karierę. I robił to z honorem przez 20 lat, dopóki nie został zwolniony przez Louisville jako kozioł ofiarny całej tej sytuacji” – powiedział Miller.

READ  Urzędnicy amerykańscy prowadzą negocjacje w sprawie ratownictwa w Pierwszej Republice – źródła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *