Brygada świętuje okrągły jubileusz

0
38

41155

W piątek, 10 października, odbędą się uroczyste obchody z okazji święta 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Zaplanowano mszę świętą, uroczysty apel na placu Kościuszki, defiladę. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

To już 70 rocznica sformowania brygady. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą odprawioną przez ks. kapelana mjr Pawła Piontka o godz. 10.00 w kościele Św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Następnie na Placu Kościuszki odbędzie się uroczysty apel, w którym wezmą udział przedstawiciele z podległych dywizjonów rakietowych Obrony Powietrznej, przegląd wojsk, wręczenie wyróżnień i odznaczeń. Obchody zakończy defilada,  a wszystko uświetni występ orkiestry wojskowej z Siedlec.

Przypomnijmy, że dowództwo 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej stacjonuje w garnizonie Sochaczew-Bielice od 1 stycznia 2013 roku. Dowództwo, wojsko i sprzęt przeniesiono do nas z Warszawy, a uroczyste powitanie tej formacji w Sochaczewie odbyło się 22 lutego 2013 roku. Jednostką zarządza gen. bryg. Stefan Mordacz.

 

Urząd Miasta Sochaczew