Burmistrz Osiecki rozmawia z mieszkańcami

0
87

Rozpoczął się tegoroczny cykl spotkań Piotra Osieckiego z mieszkańcami wszystkich dzielnic. 3 listopada spotkanie odbyło się w SCK w Boryszewie, a 6 listopada w przedszkolu nr 7.

Debata rozpoczęła się od podsumowania próśb i uwag zgłaszanych rok temu. Piotr Osiecki przypomniał m.in., że w dzielnicy kończy się budowa nowego mostu na Pisi, MZDW przebudował pierwszy odcinek ul. 15 Sierpnia, a miasto finansuje drugi etap termomodernizacji Sochaczewskiego Centrum Kultury. W dzielnicy przybyło ulic w asfalcie, kanalizacji deszczowej, a w połowie listopada dowiemy się, czy i na jakim odcinku modernizowana będzie ul. 15 Sierpnia. Jak mówił, miasto ma gotowe projekty remontu zarówno wojewódzkiego jak i miejskiego odcinka.

W tym roku mieszkańcy Boryszewa pytali m.in. o remonty kolejnych ulic, w tym połączenie Stadionowej, Zduńskiej i Dalekiej, które byłoby dla kierowców z tego osiedla wygodnym objazdem. Burmistrz wyjaśnił, że prowadzi na ten temat rozmowy z PKP, pamięta także o jeszcze kilku ulicach w dzielnicy czekających na asfalt, takich jak Bema, Otwarta czy Wierzbowa. Padały pytania o koszenie rowów na terenach PKP i Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (burmistrz prosił o sygnał do UM, jeśli problem będzie się powtarzał), porządek w okolicach wiaduktu kolejowego, kursowanie autobusów ZKM w kierunku szpitala, postęp prac przy budowie stacji napraw taboru kolejowego Kolei Mazowieckich i tereny zgłoszone do programu Mieszkanie Plus. Mieszkańcy chwalili ratusz za sprawne odśnieżanie dzielnicy i piękniejące centrum miasta.

W Boryszewie w rozmowie z mieszkańcami, oprócz burmistrza, wzięli także udział jego dwaj zastępcy, przewodniczący rady miasta Sylwester Kaczmarek i radny Adam Kloch.