Być kobietą, czyli finał konkursu powiatowego

0
234

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że I edycja konkursu powiatowego „Być kobietą, być kobietą” została rozstrzygnięta! Konkurs zorganizowano pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sochaczewie w ramach programu innowacji pedagogicznej „Projekt Lady”, którego celem jest kształtowanie zasad savoir-vivre, przestrzegania norm społecznych oraz zasad kultury.

Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej ukazującej wizerunek kobiety w aspekcie życia kulturalnego i społecznego ze szczególnym akcentem idei savoir-vivre. Prace cechowały ogromna staranność i pomysłowość za co chcielibyśmy podziękować zarówno biorącym udział, jak i opiekunom oraz rodzicom.

Specjalnie powołane Jury w składzie: Renata Załuga, Jolanta Ziółkowska oraz Agnieszka Stenborowska zapoznało się ze wszystkimi pracami, które wpłynęły na konkurs i wyłoniło zwycięzców poszczególnych kategorii.

 

W KATEGORII A: KLASY VII, VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ III KLASY GIMNAZJUM:

 

I miejsce zajęła Karolina Baranowska z Szkoły Podstawowej w Wyczółkach, opiekun – Ewa Gawrysiak

II miejsce zajęła Nadia Ciura ze Szkoły Podstawowej w Gawłowie, opiekun – Zofia Tokarska-Chojnacka

III miejsce zajęła Michalina Gosik ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sochaczewie, opiekun – Aneta Kocik

 

W KATEGORII B: SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

 

I miejsce zajęła Aleksandra Barylska z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie, opiekun – Ewa Popławska,

II miejsce zajęła Natalia Łaba z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, opiekun – Izabela Kubiak,

III miejsce zajęła Amelia Trojnar z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, opiekun – Izabela Kubiak.

 

Wręczenie nagród odbyło się 9 maja w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym „Dom na Szlaku” w Załuskowie, gdzie zebrali się laureaci konkursu wraz z rodzicami i nauczycielami. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla laureatów wręczała Urszula Opasiak – dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, która jednocześnie reprezentowała starostę sochaczewskiego Jolantę Gonta. Starostwo Powiatowe w Sochaczewie ufundowało nagrody rzeczowe dla laureatów.

Uroczystość uświetniło przedstawienie pt. „Niewiasta” ukazujące typowy dzień z życia kobiety przygotowany przez wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie pod opieką Renaty Załuga.

 

Spotkanie osłodził poczęstunek przekazany przez Cukiernie Lukrecja z Sochaczewa oraz Cukiernie Majewscy z Żukowa, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych przedsięwzięciach.

Organizatorzy

.