Był nietrzeźwy. Wjechał w samochód stojący na czerwonym świetle

0
53

Policjanci zatrzymali sprawcę kolizji do której doszło w Al. 600–lecia. Mężczyzna był nietrzeźwy i kierował autem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około 17.20 policjanci dostali zgłoszenie, że w Al. 600–lecia doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. Patrol ruchu drogowego ustalił, że kierowca pojazdu marki Seat Ibiza nie dostosował prędkości do panujących warunków i uderzył w tył Volkswagena, który następnie zderzył się z Nissanem. Auta stały przed skrzyżowaniem, ponieważ sygnalizator nadawał czerwone światło.

Kierowcy uszkodzonych pojazdów od razu zorientowali się, że mężczyzna, który doprowadził do zdarzenia drogowego jest nietrzeźwy. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało, że 27–letni mieszkaniec Sochaczewa ma prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności ustalono, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Nietrzeźwy sochaczewianin trafił do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji i kierowanie autem bez wymaganych uprawnień.

mł. asp. Agnieszka Dzik