Był taki tydzień w naszej szkole

0
322

Ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia przebiegały w Szkole Podstawowej w Rybnie bardzo pracowicie. W związku z tym, że nadchodził czas świąt, klasy młodsze przygotowały dla swoich rodziców jasełka. Klasy I i IIIA przypomniały w swoim występie narodzenie Jezusa w Betlejem i przybycie do niego Trzech Króli i pasterzy, a klasy IIIB i IIIC do swoich jasełek dołączyły polskie  tradycje i obyczaje bożonarodzeniowe.

21 grudnia 2016 r. w szkole odbyła się uroczysta wigilia, na której zgromadziła się cała społeczność uczniowska i zaproszeni goście. W prawdziwie świątecznej atmosferze wszyscy spędzili ten dzień. Dyrektor szkoły powitała obecnych i złożyła najlepsze życzenia z okazji zbliżających się świąt. Swoją obecnością zaszczycili nas wójt gminy Rybno G. Kropiak, sekretarz A. Zdunek i ksiądz proboszcz A. Szałkowski. Na tle przepięknej dekoracji uczniowie klas I-VI pod kierunkiem Piotra Feligi przedstawili  jasełka. W przygotowanych na tę okazję strojach z wielkim przejęciem i zaangażowaniem młodzi artyści doskonale odegrali swoje role. Byli aniołowie, pastuszkowie, trzej królowie oraz chór. Akcję jasełek najbardziej ożywiła walka diabła ze śmiercią. W te role wyśmienicie wcielili się  M. Wielemborek i K. Targaszewski.

Ponadto uczniowie włączyli się do akcji zbiórki żywności i nadal zbierają fanty na loterię organizowaną z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Hanna Fortuna

.