Bzura Chodaków. Dwa razy po 4:1

0
32

Pierwsza drużyna Bzury Chodaków idzie jak burza. W dwóch ostatnich spotkaniach biało-zieloni odnieśli pewne zwycięstwa.

Mecz z Wichrem Cieszewo był hitem czwartej kolejki płockiej A-klasy. Rywale biało-zielonych przed spotkaniem mieli komplet zwycięstw i nie stracili żadnej bramki. Czyste konto przy ul. Chopina gościom udało się zachować tylko do 18. minuty, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki wbił 15-letni Maciej Brdeja. Jednobramkowe prowadzenie dla Bzury utrzymało się do przerwy. W 56. minucie z ławki rezerwowej wszedł Adam Żółtowski, by po chwili podwyższyć wynik. Kwadrans przed końcem meczu było już 3:0, a piłkę w bramce umieścił Adrian Tomczyk. Goście walczyli jednak do końca i udało im się zdobyć honorowe trafienie. Wynik na 4:1 z rzutu karnego ustalił Kamil Wojciechowski, wybrany później przez kibiców Bzury najlepszym graczem tego spotkania.

W niedzielę 23 września biało-zieloni zagrali drugi w tym sezonie mecz na wyjeździe. Trener Paweł Rzymowski wystawił w Słubicach bardzo młody skład – średnia wieku wyjściowej jedenastki Bzury wynosiła 18,5 roku. Ponadto, ze względu na niedyspozycje dwóch bramkarzy chodakowskiego zespołu między słupkami stanął Mariusz Kawczyński, który jest nominalnym obrońcą. Do przerwy Mazowia Słubice prowadziła 1:0. W drugiej części gry Bzura pokazała klasę i swój charakter, wbijając rywalom cztery gole. Do bramki trafiali Adrian Tomczyk, Kamil Wojciechowski, kapitan zespołu Jarosław Stencel, który wszedł z ławki i wykorzystał rzut karny. Wynik, na 4:1 dla gości, ustalił Mateusz Kopka.

Bzura Chodaków po pięciu kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli płockiej A-klasy. Ma tyle samo punktów co Błękitni Gąbin, lecz gorszy bilans bramkowy. Najprawdopodobniej to właśnie z błękitnymi przyjdzie biało-zielonym rywalizować o awans do ligi okręgowej. Przypomnijmy, drużyny spotkały się w pierwszej kolejce w Chodakowie. Mecz zakończył się remisem 1:1. Rewanż rozegrany zostanie dopiero wiosną. Póki co należy mieć nadzieję, że błękitnym powinie się noga i stracą punkty jeszcze podczas rundy jesiennej. Emocje na stadion przy ul. Chopina powrócą w niedzielę 30 września. Bzura zagra z Zorzą Szczawin Kościelny. Początek meczu o godzinie 16.00.

Bzura Chodaków – Wicher Cieszewo 4:1 (1:0)

Bzura Chodaków – Mazowia Słubice 4:1 (0:1)