Bzura Chodaków obroniła pozycję lidera grając na wyjeździe

0
28

Dzisiejszy mecz miał bardzo stresujący przebieg. Do przerwy było 1 : 2, ale cały mecz zakończył się wynikiem 4 : 3 dla Biało-Zielonych. Efektem są 2 punkty przewagi nad 2. Gąbinem i 7 punktów przewagi nad 3. Cieszewem.

Bzura Chodaków – Spójnia Mała Wieś

4 – 3

Za tydzień, w sobotę 13-go, o godz. 12:00 Bzura gra z Polonią Radzanowo, która wygrała dziś 6:0 z Wisłą Nowy Duninów.

Bzura liderem

Dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Gąbinem i siedem nad Wichrem Cieszewo. Bzura Chodaków prowadzi w płockiej A-klasie. Utrzymanie się na fotelu lidera nie będzie jednak łatwe. Biało-zieloni przekonali się o tym w spotkaniu z drużyną Spójni Mała Wieś. Był to do tej pory najcięższy mecz młodego chodakowskiego zespołu.

Twierdza Chodaków pozostaje niezdobyta w tym sezonie. W niedzielę 30 września jej mury starała się sforsować ekipa Zorzy Szczawin Kościelny. Odbili się jednak od ściany. Goście już do przerwy przegrywali czterema bramkami. Dwa trafienia zaliczył Adam Żółtowski, a po jednym Adrian Tomczyk i Kamil Wojciechowski. W drugiej połowie Bzura skupiła się na grze w defensywie, broniąc wyniku. Rywale, wypchnięci z pola karnego gospodarzy, starali się zagrozić strzałami z dystansu. Te albo były niecelne albo obronione przez będącego w doskonałej dyspozycji bramkarza Bzury. Jednocześnie biało-zieloni szukali szans na kontrataki. Jedną z okazji wykorzystał Michał Kowalski, który podwyższył prowadzenie na 5:0.

Piłkarze z Chodakowa razem z trenerem Pawłem Rzymowskim robili swoje i czekali, aż Błękitnym Gąbin powinie się noga i stracą punkty. Stało się to właśnie w 6. kolejce. Błękitni zremisowali u siebie z ULKS Ciółkowo, pozwoliło to Bzurze stać się samodzielnym liderem płockiej A-klasy.

W niedzielę 7 października biało-zieloni wyjechali do Małej Wsi. Rywal, zajmujący odległe miejsce w tabeli, miał być łatwym źródłem kolejnych trzech punktów dla Bzury. Spójnia wykorzystała atut własnego boiska. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. Chodakowscy piłkarze pokazali jednak swój charakter i udowodnili, że potrafią grać do końca. W drugiej części spotkania to biało-zieloni dominowali. Strzelili przeciwnikom trzy bramki, a mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla drużyny z Chodakowa.

Do końca rundy jesiennej Bzura rozegra jeszcze cztery spotkania, dwa na stadionie przy ul. Chopina i dwa na wyjeździe. Terminarz przedstawia się następująco: