Bzura Chodaków. Porażka z Ostrovią na zakończenie rozgrywek

0
22

izespolZ kronikarskiego obowiązku uzupełniamy sprawozdanie z ostatniego meczu ligowego Bzury w sezonie 2015/2016. Rywalem naszego zespołu była Ostrovia Ostrów Mazowiecka. Obie drużyny już miały zapewniony byt na czwartoligowym poziomie, stąd był to mecz o tzw. przysłowiową pietruszkę.

Bzura mimo osłabienia była optycznie lepszym zespołem, gdyby nasi piłkarze mieli lepiej ustawione celowniki, to wynik powinien był zdecydowanie na naszą korzyść. Niestety nasz zespół nie wykorzystał wielu sytuacji bramkowych. Od 11. minuty graliśmy w przewadze, bo jeden z rywali piłkę zmierzającą do bramki obronił ręką i otrzymał czerwoną kartkę. Co gorsza Przemek Kubisz nie wykorzystał wtedy rzutu karnego. Gospodarze zaś w 73. minucie zdobyli jedynego gola w tym meczu i zainkasowali komplet punktów.

W ostatniej kolejce nasz zespół pauzował, a w meczu bezpośrednim w walce o 1. miejsce w lidze spotkali się Huragan Wołomin i Ożarowianka Ożarów Maz. Piłkarze Huragana wygrali 1:0 i to oni później zagrali z Victorią Sulejówek (zwycięzca grupy południowej) w meczu o awans do III ligi. Huragan okazał się lepszy w dwumeczu, wygrał 2:1 i 3:2. Tym samym Wołomin mógł się cieszyć z awansu o szczebel wyżej.

Spadek z IV ligi odnotowały Naprzód Skórzec, Mazur Gostynin, Korona Szydłowo i Wkra Bieżuń. Wcześniej z rozgrywek wycofały się Narew Ostrołęka i Błękitni Gąbin.

Ostrovia Ostrów Maz. – Bzura Chodaków 1:0 (0:0)