Bzura Chodaków. Porażka z Raciążem na własnym boisku

0
24

izespolW środę podejmowaliśmy spadkowicza z III ligi Błękitnych Raciąż, którzy potwierdzili, że w tym sezonie będą walczyć o najwyższe cele. Piłkarze z Raciąża zagrali bardzo dobrze i szybko odebrali naszej drużynie ochotę do gry.

Wystarczyło im 16 minut by prowadzić 3:0, w drugiej połowie dołożyli jeszcze jednego gola, choć wcześniej Kamil Stencel wykorzystał sytuację sam na sam i po godzinie gry przegrywaliśmy 1:3. Wtedy mogliśmy mieć jeszcze nadzieję na lepszy rezultat. Niestety bezsensowny faul w polu karnym spowodował, że Błękitni podwyższyli wynik i ostatecznie wygrali 4:1. Dwa gole w tym meczu straciliśmy po ewidentnych karnych. Trzeba jednak przyznać, że w tym dniu goście byli poza naszym zasięgiem. Co prawda mieliśmy parę fajnych akcji, ale Raciąż to doświadczona ekipa i ich defensywa w porę interweniowała. Jednocześnie po uzyskaniu wysokiego prowadzenia Błękitni uspokoili grę w ofensywie i kilka razy groźnie skontrowali, po czym niemiłosiernie pudłowali.

Dało się zauważyć, że naszym zawodnikom brakowało świeżości. To efekt tego, że 3 dni temu wybiegali cały mecz na pełnych obrotach. Poza tym treningi zaczęli 3 tygodnie temu, a niektórzy z naszych piłkarzy trenują od dwóch tygodni. Okazało się, że w tej sytuacji 3 dni na regenerację to za mało, poza tym trafił nam się rywal, który jest jednym z faworytów tego sezonu. Miejmy jednak nadzieję, że w dalszej części sezonu przygotowanie fizyczne nie będzie problemem i wreszcie drużyna zacznie zdobywać punkty.

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 17.00 zagramy w Sokołowie Podlaskim z tamtejszym Podlasiem.

Bzura Chodaków – Błękitni Raciąż 1:4 (0:3)