Bzura Chodaków. Porażka z Unią Warszawa

0
48

W środę 3 maja nasza ekipa uległa warszawskiej Unii w meczu 29. kolejki Mazowieckiej IV Ligi. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, bo już w 3. minucie kiks obrońców gospodarzy wykorzystał Jarek Stencel i technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Potem Unici mieli optyczną przewagę, za wszelką cenę próbowali wyrównać, jednak długi czas nie potrafili znaleźć sposobu na naszą defensywę. W 30. minucie straciliśmy gola po perfekcyjnie wykonanym rzucie rożnym. Niestety nasz bramkarz i defensorzy nie przecięli wysoko bitej piłki, którą z najbliższej odległości wpakował do bramki jeden z zawodników Unii. Obie drużyny w pierwszej połowie miały swoje sytuacje, jednak zazwyczaj brakowało ostatniego podania.

Kluczowym momentem meczu była 49. minuta, w której to gospodarze objęli prowadzenie. Arbiter nie zauważył ewidentnej ręki, dzięki temu zagraniu zawodnik gospodarzy popędził sam na sam z bramkarzem i zdobył gola na 2:1. W 60. minucie decydującego gola straciliśmy po stałym fragmencie gry, z lewej strony narożnika pola karnego mocno bita piłka wylądowała w długim rogu bramki strzeżonej przez Sebastiana Kotlarskiego.

Nasz zespół przez ostatnie pół godziny osiągnął delikatną przewagę, lecz musiał uważać na groźne kontry gospodarzy. W tym czasie najlepszej sytuacji nie wykorzystał Adrian Binienda, który był bliski zmniejszenia rozmiarów porażki. W sumie zasłużone zwycięstwo gospodarzy, bo w przekroju całego meczu grali lepiej i bardziej składnie.

My niestety tym razem nie zdobywamy punktów, ale dzisiaj o punkty nie było łatwo, bo rywal mimo odległego miejsca w tabeli tej wiosny systematycznie punktuje i na pewno jeszcze wiele ekip straci tu punkty. Ponadto nasi zawodnicy mogą mieć pretensje do arbitra, który mylił się w tym meczu dość często. Najgorsze, że tak na dobrą sprawę podarował drugiego gola podopiecznym Piotra Mosóra i pokazał, nie wiadomo za co, żółtą kartkę naszemu kapitanowi, która wyklucza go z gry w kolejnym meczu.

Po tym meczu nasz zespół zajmuje 8. miejsce w tabeli, a walka o utrzymanie w lidze nadal trwa. Ta kolejka przyniosła kilka zaskakujących rozstrzygnięć np. remis Pogoni Grodzisk Maz. w Ostrovii i wysoka wygrana Delty Słupno w Węgrowie.

Wszystkie wyniki i aktualna tabela na nowej stronie MZPN-u –> ZOBACZ

W sobotę 6 maja  o godz. 16.00 podejmujemy MKS Przasnysz. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków piłki nożnej.

Unia Warszawa – Bzura Chodaków 3:1 (1:1)
Bramka:
03′ Jarosław Stencel (bez asysty)