Bzura Chodaków. Porażka z Ostrovią na własne życzenie

0
10

izespol   W środę 11 listopada w Święto Niepodległości, Bzura rozegrała swój ostatni mecz w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Niestety był to bardzo słaby występ naszych zawodników, co przełożyło się na niekorzystny wynik 2:3.

Na prowadzenie udało się wyjść w pierwszej połowie po jednej z nielicznych tak składnych akcji tego dnia. Patryka Strusa, świetnym prostopadłym podaniem obsłużył wracający do pierwszego składu Tomasz Oziemblewski i było 1:0.  Jednak przed przerwą goście zdołali wyrównać po stałym fragmencie gry. W drugiej połowie zamknięta Ostrovia czekała na swoją kontrę. Po jednej takiej właśnie akcji obrońca Bzury, Kacper Bargieł popełniła błąd i zrobiło się 1:2.

Kilkanaście minut później Bzura zdołała wyrównać stan meczu. Lewą stroną indywidualną akcję przeprowadził wprowadzony Krzysztof Możdżonek, po czym, wyłożył futbolówkę Robertowi Szypulskiemu, a temu pozostało tylko dopełnić formalności. Nie minęło 5. minut, a znów Michał Choroś musiał wyciągać piłkę z siatki. Kolejna bramka stracona można powiedzieć „z niczego” po wrzucie z autu, kiedy to piłka spadła na 5. metr pod nogi niepilnowanego zawodnika Ostrovii. Goście kończyli mecz w „10″, po drugiej żółtej kartce na 10. minut przed końcem spotkania, jednak chodakowianom brakowało pomysłu i polotu na strzelenie wyrównującego gola.

Bzura kończy rundę jesienną na odległej 8. pozycji z dorobkiem 28 punktów. W 16. meczach Chodakowski zespół strzelił 37 bramek, a stracił ich 19. Do 4. lokaty tracimy 2. punkty, zaś do liderującego Przasnysza 8. oczek.